HP OMEN X oyun bilgisayarlarının fiyatı ve çıkış tarihi ilan edildi

HP Omen X masaüstü oyun bilgisayarı fiyat ve özellikler - CihazTV

HP, OMEN X oyun bilgisayarları Gamescom 2016’da sergilendi, teknik özellikleri, çıkış tarihi ve başlangıç fiyatı teknoloji tutkunlarıyla paylaşıldı

HP, oyunlarda üst düzey performans isteyenlere özel olarak geliştirdiği yeni oyun bilgisayarı ailesini duyurdu. HP’nin yeni üst seviye oyun ailesi içerisinde OMEN X Masaüstü, dizüstü, kavisli ekran ve SteelSeries’in OMEN için geliştirdiği aksesuarlar yer alıyor. Ürünler oyuncuların rekabetinde heyecanı artıracak şekilde üst performans ve esneklik sunarken her detayına kadar özelleştirilebilir şekilde tasarlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Tüketici Ürünleri Kategori Yöneticisi Fatih Atlıbatur, “OMEN X Masaüstü, üst seviye performans isteyen ciddi oyuncular için tam olarak özelleştirilebilir bir kasa içerisinde geliştirildi.  HP mühendisliği, endüstrideki standart bileşenlerin desteği ile termal yönetimi en üst seviyeye çıkaran benzersiz bir tasarım geliştirdi. Böylece oyun severler özelleştirilebilir bir bilgisayarda üst seviyede performansa ulaşmak için son donanımlar ile sürekli güncel kalabiliyor.” dedi.

X serisi ürünleri, HP’nin oyun performansını artırmak amacıyla Mayıs ayında açıkladığı oyun portföyünün bir uzantısı. OMEN X markası içerisinde, oyun severler için en iyi şekilde tasarlanmış ve üretilmiş ürünler yer alıyor.

Hükmedecek masaüstü performans

OMEN X, en son teknoloji ile üretilmiş çift NVIDIA GeForce GTX 1080’e varan ekran kartları ile tüm oyunlarda çarpıcı bir görüntü sunuyor. Hız aşırtımı yapılabilen 6. nesil Intel® Core™ i5/i7 işlemci, VR uyumlu GPU ile bir araya gelerek akıcı bir Sanal Gerçeklik (VR) ortaya koyarken aynı zamanda en güçlü donanımlara ihtiyaç duyan AAA seviyesindeki oyunlar için dahi derin bir 4K deneyimi sunuyor.

HP Omen X masaüstü oyun bilgisayarı fiyat ve özellikler - CihazTV

HP’nin tasarladığı üstün termal yönetim, bilgisayarların en yoğun yük altında dahi soğuk kalmasını, en yüksek performansı sunmasını ve donanımların tam potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlıyor. Devrimsel nitelikteki termal yönetim içerisinde donanımları ayıran üç-hazne ve ısıyı optimize eden bu haznelerin her birine özel olarak ayrılmış soğutma yer alıyor.

X Masaüstü ayrıca üç adete kadar 120mm soğutma radyatörü de destekliyor. Bu radyatörler ile birlikte kasanın üst tarafından yer alan egzoz çıkışı ve temiz havayı almayı kolaylaştıracak şekilde kasayı yerden yukarıda tutan standı havalandırmayı maksimum düzeye çıkarıyor.

Diğer özellikler

 • OMEN Kontrol yazılımı, tasarım üzerinde tam bir kontrol imkanı sunuyor. Bu yazılım ile LED ışıklarını kişiselleştirebilir ve gerçek zamanlı olarak parlaklıklarını ayarlayabilirsiniz.
 • Endüstrideki standartlara uyumlu kasası sorunsuz bir şekilde donanım yükseltmelerine ve modifikasyonlara imkan verir.
 • Çok fazla araca ihtiyaç duyulmadan kasanın içerisine erişim imkanı ve kasa içerisindeki gizli araç kiti donanım yükseltmelerini kolaylaştırır.

Yeni NVIDIA® ekran kartlarının güç verdiği OMEN 17 Dizüstü

17,3 inç diyagonal dizüstü, oyun severlerin istedikleri performansı ortaya koyuyor.  En son teknoloji ile üretilen NVIDIA® GeForce® GTX ekran kartlarını kullanan dizüstü, şu an piyasadaki en üstün performansı sunan dizüstülerden olup aynı zamanda 32,9 mm’lik inceliği ve 3,2 kg ağırlığı ile en taşınabilir dizüstülerden de birisi.

HP Omen 17 notebook fiyat ve özellikler - CihazTV

OMEN 17 Dizüstü, en sert rekabetlerde oyuncuları rakiplerinin önüne geçirecek çok yönlülük ve derin bir oyun deneyimi sunmak üzere tasarlandı. Yeni özellikler içerisinde şunlar bulunuyor:

 • En son NVIDIA GeForce GTX 1060 ve 1070 ekran kartları, enerjiyi verimli kullanarak hızlı ve akıcı oyun deneyimi sunuyor.
 • G-SYNC™ görüntü teknolojisi ekran yenileme oranlarını GPU’ya senkronize ederek oyunları optimize ediyor.
 • Dört adet hoparlörden Bang & Olufsen ses deneyimi ve HP Audio Boost ile gerçekçi ses kalitesi.
 • Bir adet mini Display Port™ ile çift 2K veya 4K çıkış ve akış.
 • 300 nit ile 4K’ya varan ekran çözünürlüğü sayesinde oyun ve eğlence içeriklerinin keskinliğinde yeni bir seviye.
 • Oyun dünyasının yeni cephesi VR’a hazır olmak isteyen oyuncular için VR desteği.
 • NVIDIA’nın son GPU’larını desteklemek için bir adet 95W polimer pil ile 7,25 saate varan çalışma süresi.

HP OMEN X Kavisli Ekran

Ekran kalitesi oyun deneyimini tümden etkiler. OMEN ekosistemini tamamlamak için HP, son kullanıcı için yeni bir gerçeklik ve derinlik deneyimi sunan X Kavisli Ekranı da tanıttı. HP, bu kavis ekranda ilk kez NVIDIA® G-Sync™ teknolojisini de sunuyor. Bu sayede daha geniş açıdan görüntülerle akıcı oyun deneyimi yaşamak isteyen oyunculara son teknolojiler ile entegre daha fazla seçenek sağlanıyor.

Yeni oyun aksesuarları da tanıtıldı 

HP Omen oyun faresi fiyat ve özellikler - CihazTV

Kullanıcıların deneyimlerini yeni ürünleri ile daha da geliştirmek ve tamamlamak için HP, SteelSeries ile işbirliğine giderek bir dizi aksesuar da tanıttı. Oyun oynamanın keyfini artıran bu aksesuarlar oyunculara büyük avantajlar kazandırıyor.

 • SteelSeries’in OMEN kulaklığının hafif süspansiyon yapısı ağırlığı genele yayarak oyuncuların daha uzun süre ve daha rahat oyun oynamasını sağlıyor.
 • SteelSeries işbirliğiyle üretilen oyun klavyesi 16,8 milyondan fazla renk ile kişiselleştirilebilir benzersiz renk düzeni oluşturmayı mümkün kılarken aynı zamanda oyundaki aksiyona göre renklerin tepki vermesini de sağlıyor.
 • SteelSeries’in OMEN faresi; RGB aydınlatma, hızlı tepki için 6 adet tam programlanabilir tuş, 1:1 takip ve hassas hareketler için sıfır hızlandırma gibi kişiselleştirilebilir özellikler ile benzersiz bir performans imkanı sağlıyor.
 • SteelSeries’in OMEN fare altlığı kaymayı önleyen yüksek kalitede kauçuk tabanı sayesinde dikkatli oyuncuların dayanıklı ve pürüzsüz bir yüzey üzerinden sorunsuz oyun oynamalarını sağlıyor.

OMEN platform yazılımı, ön yüklü olarak bilgisayarlarda bulunuyor. Hem OMEN klavye hem de fare için sunulan bu yazılım sunduğu platformlar arası destek ile oyuncuların birçok özellikten faydalanmasını mümkün kılarken aynı zamanda bulut eşleşme sistemi sayesinde oyuncular her zaman ayarlarını koruyabiliyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

HP Omen 17 notebook fiyat ve özellikler - CihazTV

 • OMEN X Masaüstü’nün Eylül ayında EMEA bölgesinde 2.999 eurodan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor.
 • HP OMEN X Kavisli Ekran’ın 2017 yılının başında EMEA bölgesinde satışa sunulması bekleniyor.
 • 17,3 inç diyagonal OMEN Dizüstü’nün EMEA bölgesinde Eylül ayında 1.999 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
 • SteelSeries tarafından geliştirilen OMEN kulaklığın 89,99 euro , OMEN klavyenin 109,99 euro,
 • OMEN farenin 69,99 euro ve OMEN fare altlığının 19,99 eurodan EMEA bölgesinde Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here