HP ProBook 400 serisi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirildi

HP ProBook 400 serisi dizüstü iş bilgisayarları, küçük ve orta ölçekli işletmeleri uzun pil ömrüyle destekliyor. - CihazTV

HP ProBook 400 serisi dizüstü bilgisayar modellerinin uzun pil ömrü yeni nesil çalışanların mobil çalışma tarzlarını destekliyor

HP ProBook 400 G4 serisi dizüstü bilgisayarlar piyasaya sürülüyor. ProBook 400 G4 serisi dizüstü bilgisayarlar hızlı büyüyen işletmelerin hem işlevsel hem de şık PC ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bulunuyor.

Yeni nesil çalışanların beklediği şık tasarım

HP’nin kısa bir süre önce yaptığı, 2000 ve sonraki yıllarda doğan çalışanları kapsayan araştırmaya katılanların yarısından fazlası PC’lerini seçerken tasarıma önem verdiklerini belirtmişti. İnce ve şık hatlarıyla öne çıkan HP ProBook 400 serisi, tüketicilerin bu beklentisini karşılayacak niteliklerle donatılmış bulunuyor.

Asteroid Gümüş adı verilen renk ve parlak yansımalı HP logosu, PC’nin gövdesine çarpıcı bir görünüm kazandırırken, pürüzsüz PC yüzeyi parmak izlerini neredeyse hiç göstermiyor. ProBook 400 serisinin ayrıca kullanımı kolay dokunmatik bölge ile donatılmış, daha geniş bir tıklama pad’i bulunuyor.

Tüm HP cihazlarında olduğu gibi HP ProBook 400 serisi de şıklıkla dayanıklılığı ödün vermeden bir araya getiriyor. Düşme, darbe, sarsıntı, toz ve sıcaklık direncini kapsayan MIL-STD 810G testinden geçen PC, HP’nin 120.000 saatlik kendi test ve uçtan uca tanılama süreçlerini de başarıyla tamamladı.

HP ProBook 400 serisi dizüstü iş bilgisayarları, küçük ve orta ölçekli işletmeleri uzun pil ömrüyle destekliyor. - CihazTV

Güçle değerin buluşma noktası

Güncellenen ProBook 400 ailesi çok yönlü iş gücünün farklı ihtiyaçlarını karşılayacak beş modelden oluşuyor. Modellerin her biri kurumsal kullanıma uygun bir dizi yükseltme ile birlikte geliyor. Cihazlar, sürekli hareket halinde olan çalışanlar için 16 saate kadar pil ömrü sunuyor. Tüm modellerin pil ömürlerinde önceki nesle kıyasla yüzde 39 ila 54 oranında iyileştirme yapılmış bulunuyor.

399 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ProBook 400 serisi, 7’nci nesil Intel® Core™ işlemciler ve AMD’den 7’nci nesil A Serisi APU ile donatılmış bulunuyor. ProBook 400 serisinde yapılan diğer önemli geliştirmeler şöyle:

  • NVIDIA® GeForce® 930MX grafik teknolojisi fotoğraf ve video düzenleme gibi uygulamalar için daha hızlı performans sunuyor. Söz konusu teknoloji CPU’nun grafik işleme ve bellek yükünü azaltıp, sistem kaynaklarından tasarruf sağlayarak genel açılma hızını yükseltiyor.
  • Full HD (FHD) ekranlar (opsiyonel) keskin görüntüler ve metinler sunarak belgeleri ve web sayfalarını en iyi şekilde kullanıcılara sunuyor.
  • USB-C™ bağlantı noktaları telefon senkronizasyonu ve şarj işlemlerini gerçekleştirirken, HP Elite USB-C bağlantı noktası ile gerçek bir montaj deneyimi sunuyor ve USB-C’li aksesuarların bilgisayara bağlanmasını sağlıyor.
  • Kurumsal seviyede güvenlik, HP BIOSphere üzerinden kök seviyesinde koruma sağlıyor. Gömülü Trusted Platform Module 2.0 güvenlik çipi ve opsiyonel biyometrik parmak izi okuyucu ile kimlik koruması diğer güvenlik özellikleri olarak sıralanıyor.

İletişim ve birlikte çalışma

HP ProBook 400 serisi artık online konferans aramalarını daha kolay ve daha üretken hale getiren özelliklere sahip. HP Audio Boost teknolojisinin eklenmesiyle ses kalitesi artmış bulunuyor. HP ayrıca, ProBook 400 ürün ailesine çift yönlü gürültü bastırma becerilerini de ekleyerek arka plandan gelen gürültüleri engelliyor. ProBook 400 serisinde, sesleri, müzikleri ya da filmleri algılayarak ses ayarlarını otomatik olarak en iyi düzene getiren gömülü bir özellik de bulunuyor.

  • HP ProBook 430 G4, 499 avrodan başlayan fiyatlarla piyasaya sunuluyor. Seçilebilen özellikler: 7’nci nesil Intel® Core™ işlemciler, 13.3” diyagonal HD ekran (FHD ve dokunmatik ekran seçenekleri), esnek dahili depolama seçenekleri ve 16GB DDR4-2133 SDRAM bellek. Temel konfigürasyonla cihazın ağırlığı yalnızca 1,49 kg.
  • HP ProBook 440 G4, 459 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Seçilebilen özellikler: 7’nci nesil Intel® Core™ işlemciler, 14” diyagonal HD ekran (FHD ve dokunmatik ekran seçenekleri), esnek dahili depolama seçenekleri ve 16GB DDR4-2133 SDRAM bellek. Temel konfigürasyonla cihazın ağırlığı yalnızca 1,64 kg.
  • HP ProBook 450 G4, 469 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Seçilebilen özellikler: 7’nci nesil Intel® Core™ işlemciler, 15.6” diyagonal HD ekran (FHD ve dokunmatik ekran seçenekleri), esnek dahili depolama seçenekleri ve 16GB DDR4-2133 SDRAM bellek. Temel konfigürasyonla cihazın ağırlığı yalnızca 2,04 kg.
  • HP ProBook 455 G4, 399 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Seçilebilir özellikler: 7’nci nesil AMD A-Serisi APU’lar, 15.6 diyagonal HD ekran (FHD opsiyonel), esnek dahili depolama seçenekleri ve 16GB DDR4-2133 SDRAM bellek. Temel konfigürasyonla 2,08 kg ağırlığında.
  • HP ProBook 470 G4, 539 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Seçilebilir özellikler: 7’nci nesil Intel® Core™ işlemciler, 17.3” diyagonal HD+ ekran (FHD opsiyonel) dahili depolama seçenekleri ve 16GB DDR4-2133 SDRAM bellek. Temel konfigürasyonla 2,63 kg ağırlığında.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here