HP Sure View teknolojisi, ekrandaki bilgileri meraklı gözlerden koruyor

HP Sure View ekran koruma teknolojisi, önemli bilgileri tek dokunuşla meraklı gözlerden koruyor - CihazTV

HP EliteBook 1040 ve EliteBook 840 dizüstü bilgisayarlarla sunulan HP Sure View teknolojisi, bilgisayar ekranına göz atarak yapılan bilgi hırsızlıklarına engel oluyor

HP, entegre gizlilik ekranına sahip ilk bilgisayarı gün yüzüne çıkardı. HP EliteBook 1040 ve HP EliteBook 840 için yeni bir seçenek olarak sunulan HP Sure View, kullanıcılara yalnızca tek tuşa basarak bilgisayar ekranına bakılarak yapılan bilgi hırsızlığına karşı korunma imkânı sunuyor.

HP Türkiye Kurumsal Bilgisayarlar Kategori Müdürü Uğur Varlıoğlu, yeni ürünlerle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Günümüzde iş gücü giderek artan bir oranda ofis ortamlarından daha kamusal alanlara taşındıkça, bilgi hırsızları da gizli bilgileri bir başkasının ekranına bakarak toplama imkânını buldukları görsel tabanlı hırsızlık yolunu tercih etmeye başladılar. Elite dizüstü bilgisayarlarımıza HP Sure View güvenlik çözümümüzün eklenmesiyle birlikte müşterilerimiz hassas verileri sergileme endişesini yaşamadan diledikleri noktada çalışabilme rahatlığına ve özgürlüğüne kavuşmuş olacaklar.”

HP Sure View ekran koruma teknolojisi, önemli bilgileri tek dokunuşla meraklı gözlerden koruyor - CihazTV

3M gizlilik teknolojisi ile geliştirilen HP Sure View hassas bilgileri korumaya yönelik ek araçlar taşıma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar yalnızca f2 tuşuna basarak PC’lerini gizlilik moduna alabiliyor. Bu mod, farklı açılardan bakıldığında ekrandaki görülebilir ışığı yüzde 95’e varan oranda azaltarak kullanıcı dışındaki kişilerin ekrandaki bilgileri görmesini zorlaştırıyor.

3M Görüntüleyici Materyalleri ve Sistemler Bölümü Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Makoto Ishii, konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Veri gizliliğine yönelik tehdit gelişirken giderek artan oranda daha fazla kurum görsel tabanlı bilgi hırsızlığına ciddiyetle yaklaşıyor. 3M optik film teknolojisinin 20 yıllık deneyiminin gizlilik ekranına yansıtılmasıyla tasarlanan HP Sure View, açık çalışma ortamlarının ve mobil çalışanların ihtiyaçlarına yönelik birinci sınıf bir çözüm olarak hassas bilgilerin korunması endişesini gidermeyi amaçlıyor.”

HP Sure View ekran koruma teknolojisi, önemli bilgileri tek dokunuşla meraklı gözlerden koruyor - CihazTV

3M sponsorluğunda Ponemon Institute’un yaptığı güncel “Küresel Görsel Tabanlı Bilgi Hırsızlığı Deneyi” araştırmasında belirtildiği gibi görsel tabanlı bilgi hırsızlığı kurumların hassas verileri için önemli bir tehdit konumunda. Araştırmada yalnızca görsel tabanlı hırsızlık yöntemiyle bilgi çalmanın amaçlandığı her 10 denemenin dokuzunun başarıya ulaştığı, bu yolun kullanıldığı deneme başına ortalama dört parça özel bilginin çalındığı bilgisine yer veriliyor. Görsel tabanlı bilgi hırsızlığı, çalışanların neredeyse yüzde 60’ının işlerini ofis duvarlarının dışına taşıdığı bir ortamda çalışan üretkenliğini etkileyebilen bir unsur olarak da öne çıkıyor. Ponemon Institute tarafından yapılan ve 3M’in desteklediği benzer bir diğer araştırmada da görsel tabanlı bir gizlilik çözümü kullanan çalışanların başkalarıyla yakın temasta bulundukları alanlarda iki kat daha üretken olduğu belirtiliyor .

HP Sure View, kullanıcılara kamusal alanlarda çalıştıklarında ekranlarını başkalarının da görebileceği endişesini yaşamamalarına yardımcı oluyor. Bu teknolojinin doğrudan cihaza eklenmesi kurumların özellikle de sağlık, kamu sektörü ve finans alanındaki düzenlemeye yönelik gereksinimlere uyum göstermelerini de sağlıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.