HTC 10’un fiyatı, özellikleri ve tasarımı Çin’de sızdırıldı

HTC 10 fotografları Çin'de sızdırıldı

HTC 10 üst düzey akıllı telefonun 3 farklı versiyona sahip olacağı söyleniyor, modellerden birinin tasarımı Çin’de sızdırıldı.

Tayvanlı akıllı telefon geliştiricisi HTC’nin yeni amiral gemisi haftasonu boyunca Çinlilerin odağındaydı. HTC 10 tanıtım tarihi olan 12 Nisan’a iki hafta kala, tasarımı, teknik özellikleri ve Çin’deki fiyatıyla internet ahalisinin diline düştü.

Paylaşılan çok sayıda görsel, cihazın oldukça estetik görünümde olacağını ortaya koyuyor. Akıllı telefonun tümüyle metalden üretilen gövdesi, traşlanmış kenarlarıyla oldukça etkileyici görünüyor. Sızdırılan fotoğraflardan anladığımız kadarıyla cihazın microUSB girişi alt kenarında, 3,5 mm ses yuvasıysa üst kenarında yer alıyor.

3 versiyon, 3 depolama kapasitesi seçeneği

htc-10-fotograf-sizintisi-3

Çinlilerin iddia ettiklerine göre HTC 10’un 3 versiyonu üretilecek. Birinci sürüm, 8 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 652 mobil işlemci, 16 GB hafıza ve 3 GB RAM içerecek. Bu modelin 585 dolar fiyatla satılacağı söyleniyor.

htc-10-fotograf-sizintisi

İkinci model, 4 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 820 işlemciye, 32 GB depolama alanına ve 3 GB RAM’e sahip. Orta seviye HTC 10 fiyatı biraz daha pahalı. Bu modelin 770 dolar fiyata sahip olduğu iddia ediliyor.

Serinin zirve modeli iPhone 6s kadar pahalıya satılacak

htc-10-fotograf-sizintisi-2

Bahsi geçen üçüncü cihaz, amiral gemisi niteliğinde. Snapdragon 820 mobil çipsetten güç alan bu versiyonun tam 4 GB RAM ve 128 GB depolama yongası içerdiği söyleniyor. Üst düzey modelin fiyatı 905 dolara ulaşıyor.

htc-10-sizdirildi

Tüm HTC 10 varyantları 3 ortak özelliği paylaşıyor. Bunları da 5,15 inç QHD ekran, 12 megapiksel arka kamera ve 3000 mAh batarya şeklinde sıralayabiliriz. Akıllı telefonun güvenilir kalitedeki fotoğrafları, detaylı teknik özellikleri ve fiyatı 12 Nisan’daki tanıtım etkinliğinde paylaşılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here