HTC Vive ile Pokemon jeneriğini çaldı (Video)

HTC Vive pokemon

HTC Vive ile bateri çalan Emre Tanirgan, Pokemon jeneriğini cover’ladı. Sanal gerçeklik yakında müzik severler için de önemli bir araç olabilir.

Son dönemin en gözde teknolojileri arasında sanal gerçeklik gözlükleri yer alıyor. Şu anda pazarda bulunan en iyi ürünlerden biri de şüphesiz HTC Vive.

HTC Vive ile birçok farklı oyun ve uygulamaya erişim mümkünken, bu uygulamalar arasında Paradiddle gibi sanal gerçeklikte müzik yapabildiğiniz uygulamalar da yer alıyor. Bu uygulamayı kullanarak Pokemon jeneriğini çalan Türk kullanıcı Emre Tanirgan, başarılı performansıyla yabancı teknoloji basınında haber olmayı başardı.

HTC Vive

Videodan görebileceğiniz üzere sanal gerçeklik ve müzik, yakın gelecekte müzisyenlerin pratik yapmak veya insanların enstrüman öğrenmesinde yardımcı bir rol oynayabilir. Ayrıca direkt olarak müzik temalı oyunlar da yolda. Oculus Rift için bu yıl Rock Band VR oyunu çıkacak ve kullanıcılar VR gözlükleriyle gitar çalabilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.