HTC Vive perakende satış tarihi belli oldu

HTC Vive Steam VR sanal gerçeklik gözlüğü kutu içeriği ile kullanıcıyı tatmin ediyor.

HTC Vive’ı mağazadan satın almak isteyenler için perakende satış tarihi belli oldu. Sanal gerçekliğe adım atmak için biraz daha beklemek gerekecek.

Oculus Rift‘in hemen ardından piyasaya çıkan ve VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisinde çığır açan ürünlerden biri olan HTC Vive, şu an belki de milyonlarca teknoloji tutkununun yakın takibi altında. Bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan, özellikle oyun tutkunlarına eşi benzeri görülmemiş bir deneyim yaşatacak olan cihaz, ön sipariş sürecine dahil olanlara Mayıs 2016 itibarıyla dağıtılmaya başlanmıştı. Ancak talep yoğunluğundan dolayı zorluklar yaşayan HTC, birçok sipariş verenin şikayetine maruz kalmıştı. Yoğun gönderim trafiği, kredi kartı işlemleri ve stok sorunlarından dolayı bazı kullanıcılar söz verilen günde cihazına kavuşamamış, bazılarıysa kargo takip numarası alamamıştı. Bu doğrultuda birçok kullanıcı bu etkileyici ürünün perakende satış noktalarına gelmesi için beklemeye başladı. HTC tarafından yapılan açıklamayla, sanal gerçeklik sisteminin perakende satış noktalarına gönderileceği tarih bugün belirlendi. Eğer işler yolunda giderse, HTC Vive Haziran 2016 itibarıyla elektronik mağazaların raflarında yerini alacak.

HTC-Vive-Pre-teknik-ozellikler-cikis-tarihi-2

Yaşanan dağıtım sorunları doğrultusunda bir açıklama yapıp tüm müşterilerinden özür dileyen HTC firması, özellikle ön sipariş yapanların gönderilerini bir an önce hazırlama konusunda hummalı bir çalışma içerisinde. Bakalım HTC Vive’ı ülkemizde hangi tarihte ve hangi fiyatla satışta göreceğiz.

HTC Vive için önerilen sistem gereksinimleri

  • Intel Core i5 4590 ya da AMD FX 8350 işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon R9 290 ekran kartı
  • 4 GB RAM ve üstü bellek
  • HDMI 1.4 ya da DisplayPort 1.2 görüntü bağlantısı
  • Bir adet USB 2.0 ya da USB 3.0 yuvası
  • Windows 7 SP1 ve daha güncel işletim sistemi

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.