HTC’ye göre VR satışları akıllı telefonları geçecek

Akıllı telefon satışları zirveye ulaştı, şimdi sıra VR (Sanal Gerçeklik) sistemlerinde. HTC’den konu hakkında çok iddialı açıklamalar var.

HTC bu yıl hem yeni akıllı telefonu HTC 10‘u, hem de sanal gerçeklik sistemi HTC Vive‘ı piyasaya sürdü. Her iki ürünüyle de büyük beğeni kazanan Tayvanlı teknoloji devi, VR (Sanal Gerçeklik) pazarında çok büyük potansiyel olduğunu belirtiyor. HTC Çin’de Vive bölümünün en üst seviye yetkilisi olan Wang Tsung-ching, sanal gerçeklik cihazlarının satışlarının sadece dört yıl içerisinde akıllı telefon satışlarını geride bırakacağını iddia etti. Tsung-ching’in yorumlarına göre akıllı telefon endüstrisindeki satışlar artık zirveye ulaştı ve kullanıcılar doyuma ulaştı.

HTC Vive VR

PC pazarındaki satışların zirveye ulaşmasının otuz sene sürdüğünü, akıllı telefon pazarındaysa bu sürecin sadece dokuz senede gerçekleştiğini belirten Wang Tsung-ching, 2020 yılına kadar en hızlı yükselecek olan endüstrinin VR (Sanal Gerçeklik) olacağını iddia ediyor.

2015 yılında zor günler yaşayan, HTC One A9 ile birçok kötü yorumla baş başa kalan HTC firması, bu yıl hem HTC 10 hem de HTC Vive ile çok iyi bir gidişat sergileyecek gibi görünüyor. Bakalım Tsung-ching’in öngörüleri ne kadar doğru çıkacak, bekleyip göreceğiz.

Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR‘ın teknik özelliklerine karşılaştırmalı şekilde göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.