Huawei, Apple’a 5G modem desteği sağlayabilir

Çinli teknoloji devi Huawei, Apple’ın 5G modem sağlayıcısı olursa şaşırmayın. Qualcomm ve Samsung bu konuda Apple’a yüz vermiyor.

Huawei, Mate X adlı katlanabilir telefonunu MWC 2019’da tanıttı. Bu telefon, Balong 5000 platformu sayesinde 5G özellikli ilk katlanabilir telefon unvanını kazanmıştı. Sadece akıllı telefon üretimiyle kalmayan Huawei firması artık 5G modemlerini farklı firmalara da sunmayı planlıyor. Bu firmaların başında da Apple‘ın geldiği iddia ediliyor.

Huawei, Apple'a 5G modem desteği sağlayabilir

Bu iddia, Apple’ın Qualcomm ve Samsung ile 5G modemler konusunda anlaşamamasıyla birlikte daha da güç kazanıyor. Huawei’nin Apple iOS cihazları kendi Android telefonların birebir rakibi olarak görmediği belirtiliyor. Bu doğrultuda da Huawei, Apple’ın kendilerinden 5G modem tedarik etmesine sıcak bakıyor.

Huawei Mate X katlanabilir akıllı telefon tanıtıldı

Samsung’un Apple ile yıllardır süregelen davaları olduğunu, dolayısıyla aralarının pek de iyi olmadığını biliyoruz. Bunun dışında Apple’ın Qualcomm ile de pek başarılı bir ilişkisi yok, hatta iki firma yakın geçmişte tüm gündeme damgasını vuran patent davalarıyla öne çıkmışlardı. Apple’ın 5G teknolojisini ne zaman ve hangi mobil cihazlarında kullanacağını bilemiyoruz ama görünen o ki Cupertino temelli firmanın önünde Huawei’den daha güçlü bir tercih bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here