Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro 4x optik zum ile geliyor

Huawei’nin yeni akıllı telefonları yeni sızıntı bilgilerle karşımızda. Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro, 4x optik zum özellikli kameralarla gelecek.

Huawei, 4 Kasım 2016 tarihinde yeni akıllı telefonlarını tanıtacak. Firmanın tanıtacağı iki yeni akıllı telefonun Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro olacağı şimdiden kesinleşti diyebiliriz. Resmi tanıtım öncesinde birçok sızıntı bilgiyle şekillenen bu iki yeni akıllı telefon, tıpkı Huawei P9 gibi arka kamera özellikleri konusunda çok iddialı olacak. Sızdırılan oldukça net bir fotoğrafla görüntülenen Huawei Mate 9, dikey konumlandırılmış çift arka kameraya, çift tonlu LED flaşa, lazer otomatik odaklama teknolojisine ve 4x optik zum özelliğine sahip olacak.

Huawei Mate 9 Pro

Bugüne kadar sadece birkaç akıllı telefonda görebildiğimiz optik zum özelliği, görüntünün kayıpsız yaklaştırılmasına imkan tanıyor. Bu özelliğin ne kadar verimli kullanılabileceği ise şimdilik maalesef bilinmiyor. Huawei Mate 9 serisinin bir başka dikkat çeken sızıntı bilgisi de Evan Blass tarafından aktarıldı. @evleaks Twitter hesabıyla ünlenmiş olan bilgi kaynağı, Huawei Mate 9 Pro’nun en üst seviye varyantının tam 1300$ fiyat etiketine sahip olacağını iddia ediyor. Bu iddia doğruysa, Mate 9 serisinde dudak uçuklatan fiyatlar bizleri bekliyor.

Eğer siz de Huawei Mate 9 serisi hakkında heyecan duyuyorsanız, 4 Kasım 2016 tarihinde gözünüz Cihaz.TV’de olsun. Firmanın yeni telefonları hakkındaki detaylı bilgiler sitemizde sizlerle olacak.

İlginizi çekebilir: En iyi kameraya sahip akıllı telefonlar (2016)

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.