Huawei, Mate X’in hala pazar için hazır olmadığını söyledi

MWC 2019’da katlanabilir Huawei Mate X’in resmi olarak tanıtılmasından bu yana beş aydan fazla bir süre geçti. Ve dayanıklılık sorunları ve Samsung Galaxy Fold rakibi gibi abartılı bir medya skandalıyla karşılaşmak zorunda kalmamasına rağmen, hala halka açılmıyor. 

Nitekim, Huawei’nin tüketici telefonu direktörü He Gang ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Mate X, Galaxy Fold ile kıyaslanamayan bir şekilde bitmiş ve satışlardan bir süre uzakta.

He Gang’a göre, Huawei hala, şirketin katı kalite gereksinimlerini karşılamak için Mate X’i “optimize etmek / mükemmelleştirmek” ile meşgul. Ayrıca, bunun, katlanabilir ahizenin yapımında yer alan yeni tasarım öncüllerine ve yöntemlerine asıl olarak öngörülen zorluklardan daha zorlu bir süreç olduğunu belirtti.

Bir yandan, dikkatlice ifade edilen bu ifade, müşteriyi ve memnuniyetini nasıl ön plana çıkardığını görmek konusunda oldukça güven verici. Öte yandan, Huawei’nin sonunda bir miktar geri tepme izlenimi bırakıyor. Bu yılki MWC’de, katlanabilir telefonlara doğru olan yarışın gerçekten aceleyle sonuçlandığı bir sır değil. Ardından gelen belirsizlik sessizlik hakim oldu.

En son duyduğumuzda, Huawei Mate X Eylül’ün ortalarına doğru çıkmasıydı ve bu esnada Samsung Galaxy Fold’un yeniden tasarlandığı görüldü.

Kısa bir süre önce kendi kişisel Mate X’i olan bir havaalanında tespit edildikten sonra , Huawei CEO’su Richard Yu, Mate X lansmanının zamanlaması konusunda belirsiz bir yanıt verdi ve “beklemek zorunda kalacaksınız” şeklinde bir şeyler söyledi. ancak her iki katlanabilir telefonun hala gerçek son kullanıcı ellerinden bir süre uzakta olduğunu söylemek muhtemelen yanlış olmaz.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here