Huawei ve Media Markt stratejik ortaklığı Viaport Outlet’te duyuruldu

Huawei, mağaza içi

Akıllı telefon markası Huawei ve elektronik market zinciri Media Markt, stratejik ortaklıklarını açıkladı, Huawei’nin mağaza içi deneyim konsepti ilk olarak Viaport Outlet Media Markt’ta sergilendi

Media Markt ve Huawei arasında gerçekleştirilen stratejik işbirliği kapsamında Türkiye pazarındaki yükselişini devam ettiren Huawei, ürünlerinin Media Markt müşterilerine özel ayrıcalıklı kampanyalar ile ürün ve hizmet deneyiminin ön planda olduğu bir satın alma deneyimi sunmayı hedefliyor.

Media Markt Viaport mağazasının hizmete girmesiyle birlikte Huawei’nin Türkiye’de ilk kez uygulanan mağaza içi deneyim konseptinin açılışı da Media Markt ve Huawei’nin üst düzey  yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Huawei, Türkiye'deki ilk mağaza içi deneyim konseptini Viaport Outlet'te açılan Media Markt şubesinde kurdu. - CihazTV

İşbirliği kapsamda Media Markt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım:  “Bu özel açılışta Huawei’yi yanımızda görmek ve yeni stratejik partnerliğimizi açıklamak bizlere mutluluk veriyor. Huawei’nin dünyadaki gücüyle beraber Türkiye’deki yükseliş ve potansiyelini izliyoruz. Hem mağaza içi özel alanlarında hem de ürün, kampanya bazında gerçekleştireceğimiz partnerliğin uzun vadeli ve iki taraf için de çok faydalı olacağına inanıyoruz” dedi.

Açılışta Huawei Türkiye Ülke Müdürü James Yang “Huawei dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi. Türkiye’de özellikle bu yıl yaptığımız kampanyalarla yükselişimiz daha da ivme kazandı. Hedefimize giden yolda Media Markt gibi bir lideri yanımızda görmek büyük sevinç veriyor” dedi.

Huawei’nin Yeni Mağaza İçi Deneyim Konsepti ilk Kez Viaport’ta

Media Markt’ın en yeni mağazası Media Markt Viaport’ta Huawei 25m2’lik özel alanıyla Türkiye’deki yeni nesil ilk mağaza içi özel deneyim alanını yatırımlarına hız verdi. İlk aşamada 15 Media Markt satış noktasında uygulanacak bu yeni konseptle Huawei, kullanıcılara üstün bir ürün deneyimi sunmayı hedefliyor. Mağaza içi deneyim alanları sayesinde kullanıcılar, Huawei ürünlerini yakından tanıma ve deneyimleme fırsatı bulmakla beraber, Media Markt’a özel Huawei kampanya ve fırsatlarından faydalanabilecek ve detaylı bilgi alabilecekler.

Huawei Türkiye Perakende Pazarlama Direktörü Gökhan Tahtacı - CihazTV
Huawei Türkiye Perakende Pazarlama Direktörü Gökhan Tahtacı.

Konu hakkında Huawei Türkiye Perakende Pazarlama Direktörü Gökhan Tahtacı  Türkiye’de ilk defa MediaMarkt mağazalarında konumlanan “mağaza içi mağaza” konseptinin perakende ortamında marka imajı ve algısını güçlendirmek için çok iyi bir fırsat oluşturacağını söyleyerek; “Türkiye’de ilk defa uyguladığımız mağaza konseptimizle premium marka konumumuzu, müşteri deneyimi düzeyinde de yükseltmeyi hedefliyoruz. Huawei deneyim alanlarında kullanıcılar ilgi duydukları ürün ile ilgili bilgileri Huawei eğitim programlarını başarı ile tamamlayan ürün deneyim uzmanlarımızın desteği ile anında  alabilecek, eş zamanlı ürünlerimizi deneyimleyebilecekler. Ek olarak bu alanlarda en yeni teknolojiler, uygulamalar ve aplikasyonlar ile ilgili eğlenceli eğitim programları düzenleyerek tüketiciler ile düzenli olarak bir araya gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here