Huawei kurumsal depolama sistemlerinde de söz sahibi

Huawei OceanStor kurumsal depolama çözümleri cihaztv

Huawei Kurumsal İş Çözümleri, depolama çözümleriyle kurumların ihtiyaçlarına ışık tutuyor.

Günümüzde bankacılıktan telekomünikasyona kadar birçok farklı sektör, kritik görevler özelinde, hem sistem hem de verinin güvenilirliği konusunda, farklı çözüm arayışları içinde olabiliyor. Servislerin sürekliliği ve gitgide artan yeni gereksinimlerin karşılanması için, yenilikçi iş modelleri her zaman gündemin üst sıralarında yer buluyor.

İstatistikler gösteriyor ki hangi sektör olursa olsun üretim süreçlerinde oluşacak aksama, hem müşteri hem de kuruma zarar verme potansiyeli taşıyor. Bir işletmenin ana faaliyetleri konusunda süreklilik kadar performansa da ihtiyaç duyuluyor. Verilerin barınacağı depolama çözümleri için de Yüksek Elverişlilik ve Performans kavramları öne çıkıyor.

Platformlar temel veriyi; istikrar, performans, ölçeklenebilirlik ve geleceğe odaklılık yönünden ele alarak, ortalama depolama gereksinimlerini aşağıdaki şekilde analiz etmişlerdir;

  • Kaynakların TB başına temel ihtiyaçları: 800-2000 IOPS
  • Ortalama gecikme Değeri: 5 MS (ya da daha düşük değerde stabil)

Huawei Depolama: Ana Faaliyetler için En İstikrarlı Seçim

Sistem erişilebilirliği ve performans konusunda Huawei Kurumsal İş Çözümleri, müşterilerine birçok farklı değer teklifi sunuyor. Farklı çalışma platformları ve değişken şartlar, işletmeler için kritik hizmetlerin stabil operasyonundan emin olmayı gerektiriyor.

Erişilebilirlik yönünden, HyperMetro fonksiyonuna sahip depolama çözümleri ile Huawei Active-Active İş Sürekliliği Çözümü, web sunucularından, veri tabanı gruplarına, Load Balancer’lardan, transmisyon cihazlarına ve ağ cihazlarına uçtan uca Aktif-Aktif yedeklemesi sağlıyor.

Cihazla ilgili bir aksama yaşandığında ya da tüm veri merkezinin durma olasılığı dahilinde, iş sürekliliği çözümü hizmetlerin kesintisiz olarak devamlılığını mümkün kılıyor.

HyperMetro özelliğinin kullanımı, veri depolama ünitelerinin herhangi birinde arıza olduğu durumda, devam eden hizmetlerin etkilenmemesini sağlıyor. Veri merkezleri eklendiğinde ve iş modelleri değiştiğinde aynı özellik, bir merkezde sorun olsa dahi işin çevrimiçi kalması için, Active-Active DC şema kurulmasına da yardımcı oluyor.

Huawei OceanStor Unified depolama sistemlerinin uzaktan çoğaltma olanaklarıyla birleştirilmesi ve BCManager yazılım takımının felaket yönetim kabiliyetleri de öne çıkan diğer önemli unsurlar. Dual-center yedekleme, üç merkezi içerecek şekilde geo-yedekleme düzenlemesi sayesinde daha fazla geliştirilmiş bulunuyor.

SPC-1 Performans Değerlendirmeleri

Huawei Kurumsal İş Çözümleri, bir SSD üreticisi olmanın verdiği bilgi birikimiyle erişilebilirlik açısından OceanStor’un temel I/O işlemleri, katma değerli yazılım uygulamalarının ve disk mimarisi üzerine en efektif teknolojileri devreye alıyor. Optimizasyonlar, SSD’nin avantajlarının tamamen kullanılmasını, performansın arttırılmasını ve OceanStor OS’e tamamıyla entegre olmasını sağlıyor. Bu avantajlar, birleştirilmiş Flash depolama sitemlerinde endüstriye liderlik eden bir performansı da beraberinde getiriyor. SPC-1 testi sırasında, Huawei grubundaki depolama ürünleri en iyi derecelere sahip hale geldiler.

Çözüm seviyesinde inşa edilmiş HA (High Availability) ile Huawei Depolama çözümleri, temel servisleri ayakta tutarken, her zaman sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacak şekilde tasarlandı. Huawei Depolama çözümleri, dünya çapında ispat edilmiş başarısıyla hızlı yükselişini sürdürüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here