Huawei P30 Pro dört arka kamera ile gelebilir

Huawei P30 pro 4 arka kamera

Spige’den gelen bir fotoğraf muhtemelen Huawei P30 Pro’yu gözler önüne serdi. Huawei’nin yeni canavarı dört kamera ile gelebilir.

Huawei P20 Pro 2018 yılının en çok konuşulan akıllı telefonlarından biri olmuştu. Akıllı telefon pazarındaki rekabette hızla yukarılara tırmanan Huawei, bu akıllı telefonunda üç arka kameraya yer vererek büyük ses getirmişti. Şimdi ise gündemde Huawei P30 Pro olduğu düşünülen yeni bir akıllı telefonun fotoğrafı var. Güney Koreli akıllı telefon aksesuarları üreticisi Spigen tarafından paylaşılan bu fotoğrafta dört arka kameraya sahip bir Huawei akıllı telefon gözler önüne seriliyor.

Akıllı telefonlarda arka kamera sayısı hızla artıyor

2018 yılının sonlarında piyasaya çıkan Galaxy A9, “Dünyanın dört arka kameralı ilk akıllı telefonu” unvanını kazanmıştı. Bu akıllı telefonun arkasında bulunan dört kamera kimileri tarafından beğenilmiş, kimi çevreler tarafındansa gereksiz olarak nitelendirilmişti. Siz akıllı telefonlarda çok sayıda arka kamera olması hakkında ne düşünüyorsunuz bilemeyiz ama, görünen o ki üreticiler arka kamera sayılarını hızla artırıyor. Huawei ile Samsung arasındaki büyük rekabetin daha da kızıştığı, Huawei’nin de dört arka kameralı akıllı telefon işine sıcak baktığı artık açıkça görülüyor.

Fotoğraftaki cihaz Huawei P30 Pro olabilir mi?

Bu soruya net cevap vermemiz henüz mümkün değil. Ancak fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla bu cihaz üst düzey bir Huawei modeli olacak. Polonya temelli bir web sitesinin iddiasına göre Huawei, Mart 2019 itibarıyla Huawei P30 ve Huawei P30 Pro akıllı telefonlarını tüm dünyaya tanıtmış olacak. Yine aynı sitenin iddiasına göre bu tanıtım etkinliği Paris’te gerçekleştirilecek. Bahsi geçen tarih, hızla yaklaşan Mobile World Congress 2019 (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinin sonrasına işaret ediyor. Bakalım Huawei firması yeni bombalarını MWC 2019 dahilinde mi, yoksa sonrasında mı patlatacak.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitter ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.