Huawei P9 lite Türkiye’de satışa çıkıyor

Huawei P serisinin son üyesi Huawei P9 Lite  Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Telefonun detaylı özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler bu haberde.

Huawei P serisinin tasarım ve teknolojiyi ön planda tutan üstün özellikleriyle, birçok göz alıcı işlevi bir arada sunan akıllı telefonu Huawei P9 Lite, ilgi çekici kamera özellikleri, üstün ses kalitesi ve ince yapısıyla göz dolduruyor. Huawei P serisinin değişmez unsurlarından biri olan minimalist tasarım yaklaşımı, P9 Lite’da da yoğunlukla hissediliyor. İnce gövde yapısı, daha detaylı hale getirilerek; renkler, pürüzsüz yüzey dokusu ve kullanılan farklı materyallerle birlikte, dikkat çekici bir uyum içerisinde tasarlandı. P9 Lite’ın 7,5 mm. gövde ve 2,02 mm.ekran kenar inceliği, matematiksel bir işçiliği ortaya koyarken, ergonomiden de ödün vermiyor.

P9 Lite’ın 5,2 inç Full HD ekranı tüm görsel ihtiyaçlar için ideal bir kullanım sunuyor. %76,4 ekran-gövde oranı,minimal kasa boyutlarıyla oldukça hafif ve kompakt bir akıllı telefon olan P9 Lite, çekici tasarımı ve özellikleriyle kullanıcılarına en iyi mobil deneyimi yaşatmak için hazır.

Huawei P9 Lite fiyatı özellikleri

İddialı Kamera Özellikleri

Huawei P9 Lite, kamera alanında da yeniliklerle geliyor. Yeni nesil 13MP sensörü ile güçlendirilen P9 Lite’ın kamerası, 28 mm geniş açı özellikli, f/2.0 diyafram aralığına sahip 5 katmanlı lensi ve gelişmiş görüntü sensörü ile kristal berraklığında fotoğraflar için tasarlandı.Yüksek ASA değerleri ile düşük ışıkta da performanstan ödün vermeyen P9 Lite, gece selfie’lerindeki başarısıyla da iddialı.

Mavi ışık fitresi, gölge ve parlaklık değerlerini dengelerken, çift yönlü yansıma önleyici de ışığı en iyi şekilde filtreleyerek sonuçlara katkı sağlıyor. PRO modunda sanal enstantane hızında değişiklik yapmaya kadar birçok önemli özellikle beraber gelen P9 Lite, grup çekiminden yavaş çekim seçeneklerine uzanan, geniş bir kamera özellikleri listesine sahip. Cihazın 8 MP’lik ön kamerası ise 27 mm. geniş açılı lensi ve selfie çekimi esnasında kullanıcının yüzünü aydınlatma özellikleri ile de mobil fotoğraf deneyimini çok daha keyifli kılıyor.

Güçlü Ses Çıkışı

P9 Lite ses kalitesiyle müzik keyfini bir adım öteye taşırken, ses işlemcisi segmentinin en güçlü performanslarından birine de imza atıyor. Gürültü engelleyici ses kayıt özelliği ve stereo kayıt özelliğiyle Huawei P9 Lite, ses özelliklerinde de iddialı bir alternatif. Huawei P9 Lite ayrıca, yüksek ses modu sayesinde görüşme kalitesini de büyük ölçüde artırıyor.

Full HD Ekran

P9 Lite’ın Full HD ekranı, 424 PPI ve yüksek kontrast değerleriyle keskin ve berrak bir görüntü performansına sahip. Düşük ışıklı ortamlarda parlaklığı minimum seviyeye kadar indirgeyen cihaz, okumayı da oldukça kolay hale getiriyor ve göz koruması sağlıyor.

Huawei P9 Lite siyah

Yüksek performansı ile de öne çıkan Huawei P9 Lite gücünü Kirin 650 çipinden alıyor. 933 MHz yüksek hızda DDR3 RAM kullanan cihaz ayrıca 128 GB microSD kart desteği sunuyor. SmartPower 4.0 özelliği ile güç koruma konusunda da kullanıcılarını yarı yolda bırakmayan P9 Lite, arka plan uygulamalarının, uygulama çözünürlüklerinin ve veri servislerinin yönetimini en uygun biçimde gerçekleştiriyor. 1,3 gün bekleme süresi sunan P9 Lite, ARM® TrustZone ®technology tarafından güçlendirilen güvenli parmak izi sensörüyle de verileri en iyi biçimde koruyor.

Siyah, beyaz ve altın rengi seçenekleriyle satışta olacak Huawei P9 Lite’ın tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 1299 TL.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here