ABD’nin Huawei Yaptırımları Satışları Ne Kadar Etkileyecek?

Bloomberg’in öngörülerine göre Huawei çok ciddi bir krizle karşı karşıya. Firmaya uygulanan yaptırımlar satışlarda milyonlarca cihazlık düşüş yaşatacak.

Huawei şüphesiz son yılların en hızlı yükselen teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Çinli dev, ABD Başkanı Trump tarafından başlatılan yaptırımlar silsilesinin ardından öyle bir sarsıntı yaşadı ki, artık Huawei’nin akıbetini hiçbirimiz tahmin edemiyoruz. Ana gelir kaynağı GSM altyapıları ve akıllı telefonlar olan firma, ABD ile yaşadığı anlaşmazlığın ardından birçok yaptırımla karşı karşıya kalmıştı. ABD’nin baskısı altında mücadelesine devam eden firma Bloomberg’in öngörülerine göre karanlık bir gelecekle karşı karşıya. Açıklanan rapora göre Huawei’nin satışları yılda 60 milyon adet cihaza kadar düşüş yaşayabilir.

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 10 Pro, iPhone 11R, Mi Band 4, Pixel 4 ve dahası – CTV Gündem (Video)

Huawei her ne kadar büyük bir firma olsa da, ABD dışında Asya ve Avrupa pazarlarında büyük paylara sahip olsa da, satışlarında her yıl 60 milyon adetten fazla cihaz satışı düşüşü yaşadığı takdirde ne kadar ayakta kalabilir merak ediyoruz. ABD dahil birçok ülkede en büyük 5G yatırımcılarından biri olan Huawei, böyle giderse cihaz üretmekten çok altyapı üretimiyle öne çıkabilir. Tabii ki Huawei’nin kendisine ait bir mobil işletim sistemi üzerinde çalıştığı herkes tarafından biliniyor ama Android ve iOS gibi güçlü rakipler karşısında yeni bir işletim sisteminin şansı sıfıra yakın görünüyor. Bakalım tüm bu zorlu gelişmelerin ardından Çinli dev eskisi gibi ayakta kalabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here