Hugo Barra, Xiaomi’den ayrılıyor

Hugo Barra Xiaomi

Hugo Barra, 3.5 yılın ardından Xiaomi’den ayrılacağını açıkladı. Daha önce Android’in yöneticilerinden olan Barra, bakalım şimdi ne yapacak.

Bir Android yöneticisiyken 3.5 yıl önce Google‘dan ayrılan ve Xiaominin uluslararası bölüm başkanı olan Hugo Barra, Xiaomi‘den ayrılacağını açıkladı. Son yılların en dikkat çekici ve başarılı firmalarından biri olan Xiaomi, şu anda 45 milyar dolar değerinde.

Ayrılacağını bir Facebook gönderisi ile paylaşan Hugo Barra, ayrılma sebebini iş yoğunluğunun sağlığını kötü etkilemesi olarak gösterirken arkadaşlarının ve ailesinin yanına yani Silikon Vadi‘sine döneceğini açıkladı. Bildiğiniz gibi Apple ve Google gibi dev teknoloji şirketlerinin ana vatanı olan Silikon Vadisi, ABD’de teknolojinin merkezi olarak biliniyor.

Hugo Barra

Ayrıca Barra‘nın ayrılışı ile ilgili Xiaomi ortak kurucularından Bin Lin de bir açıklama yaptı. Lin açıklamasında “Barra, 3.5 yıl önce Xiaomi markasını global bir oyuncu yapmak için çıktığımız bu harika yolculukta bize katıldı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Her ne kadar kendisinin burada bizimle kalmasını istesek de şahsi tercihlerini anlıyoruz ve onun için en iyisini umuyoruz” sözlerine yer verdi.

Bakalım yakın zamanda Hugo Barra‘yı tekrar bir Google çalışanı olarak mı göreceğiz yoksa teknolojinin duayen ismi farklı bir şirketle mi yoluna devam edecek. Bu arada Barra’nın resmi olarak önümüzdeki ay itibarıyla işten ayrılacağını da belirtelim.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here