Intel Core i7-7700K Kaby Lake ile 7 GHz görüldü!

Intel Kaby Lake

Intel’in 7 Nesil Kaby Lake işlemci ailesinden Intel Core i7-7700K, hız aşırtma ile birlikte 7 GHz saat hızını gördü. Detaylar haberimizde.

Intelin Skylake ailesinden sonra çıkardığı Kaby Lake işlemcileri, 14 nm üretim süreciyle mimari açıdan büyük farklar sunmasa da daha yüksek saat hızı ve turbo frekansları ile yeni grafik mimarisiyle daha iyi 3D ve 4K performansı sunuyor. Bununla beraber yeni işlemci ailesinin çok daha iyi olduğu bir konu var ki o da hız aşırtma. Hız aşırtma potansiyeli en yüksek Kaby Lake işlemcilerinden biri olan Intel Core i7-7700K henüz satışa çıkmamış olmasına rağmen inceleme örnekleri bazı insanlara gönderildi bile. Bu insanlardan biri olan Allen “Splace” Golibersuch, işlemci ile yaptığı test sonuçlarını paylaştı.

Intel Core i7-7700K

Golibersuch‘ın paylaştığı rakamlara göre hız aşırtma ile birlikte işlemci 7 GHz saat hızı barajını aştı. Bu noktada hız aşırtmanın ASRock Z170 OC Formula anakartıyla yapıldığını da belirtelim.

Böylece normal şartlarda 4.2 GHz, Turbo olarak ise 4.5 GHz hızına ulaşabilen Intel Core i7-7700K işlemcisinin hız aşırtma potansiyelinin bir hayli fazla olduğu da ortaya çıkmış oldu.

İlginizi çekebilir: Nasıl teknoloji editörü olunur? (Video)

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here