iPhone 11 DxOMark Testlerinde iPhone XS Max’ı Geride Bıraktı

iPhone 11 DxOMark testlerinde kamera kalitesini tescilledi. Apple’ın üst düzey akıllı telefonu iPhone XS Max, iPhone 11’in gerisinde kaldı.

Akıllı telefonların kamera yeteneklerini detaylı testlerle puanlayan DxOMark, yeni bir puan tablosu paylaşarak iPhone ve kamera tutkunlarının ilgisini çekti. iPhone 11 ana kamerası üzerindeki testlerini tamamlayan DxOMark ekibi bu telefonun ortalama kamera puanını 109 puan olarak belirledi. 2018 yılının en güçlü iPhone modeli olan iPhone XS Max bu testte ortalama 106 puan almıştı. Yapılan güncellemeyle iPhone 11, kamera konusunda iPhone XS Max’ı geride bıraktı.

İlginizi çekebilir: DxOMark’a Göre En İyi Kameralı Telefonlar

iPhone 11’de 12 MP F1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamera ve 12 MP F2.4 diyaframlı ultra geniş açı çekim kamerası olarak çift arka kamera bulunuyor. Telefonun Dual-Pixel PDAF (Faz algılamalı otomatik odaklama) teknolojisi hızlı odaklama imkanı sunuyor. Bunun dışında iPhone 11’in dört LED’li flaşı, HDR çekim özelliği ve 4K 60 FPS’ye kadar video kayıt yeteneği bulunuyor.

iPhone 11 şu an Türkiye’de 6900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. DxOMark’taki 109 puanlık skoruyla bu telefon, genel akıllı telefon sıralamasında ancak 17. sırada bulunabiliyor. Listede en üst sıradaki iPhone modeli ise 5. sırada yer alan iPhone 11 Max Pro.