iPhone 11 Modelleri Hızlı Şarj Adaptörleriyle Birlikte Satılacak

iPhone 11 Modelleri Hızlı Şarj Adaptörleriyle Birlikte Satılacak

iPhone 11 hakkındaki en sevindirici iddialardan biri bu olsa gerek. Söylentilere göre Apple, iPhone 11 modellerini hızlı şarj adaptörleriyle birlikte satacak.

Apple’ın yeni iPhone’ları eğer şaşırtıcı bir değişiklik olmazsa bu yılın Eylül ayında tanıtılmış olacak. Yeni iPhone modelleri hakkında çok fazla söylenti ve dedikodu paylaşıldı ama bu haberimizde sizlere aktaracağımız iddia, iPhone tutkunları için belki de en sevindirici haber olabilir. Japon iPhone sızıntı bilgi kaynağı Macotakara tarafından paylaşılan habere göre Apple, iPhone 11 modellerini 18W USB-C hızlı şarj adaptörleriyle birlikte satışa sunacak.

Şu an piyasadaki güncel iPhone modellerinde hızlı şarj özelliği mevcut, ancak cihazların kutusundan çıkan seyahat şarj adaptörleri hızlı şarj özelliğine sahip değil. Bu doğrultuda iPhone kullanıcıları hızlı şarjdan faydalanmak için harici satılan adaptörleri satın almak zorunda kalıyor. Eğer Macotakara’nın iddiası doğru çıkarsa iPhone 11 satın alacak olan kullanıcılar bu özellik için ekstra para ödemek zorunda kalmayacak. Şu an Apple’ın harici hızlı şarj adaptörleri ABD’de 29 dolar, Türkiye’de 379 TL fiyatla satılıyor.

Aslına bakarsanız Apple bu hamleyi yapsa bile Android işletim sistemi kullanan rakiplerinin gerisinde kalmaya devam edecek. Çünkü şu an piyasada bulunan orta seviye Android akıllı telefonların bile kutusundan hızlı şarj adaptörüyle çıktığını görüyoruz. Umarız Apple bu kez bizi şaşırtır ve son derece hızlı şarj özelliğine sahip yeni iPhone’ları o teknolojiyi kullanmaya müsait şarj adaptörleriyle piyasaya çıkarır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here