iPhone 6 Plus patladı

iPhone 6 Plus patladı

Florida’da yaşayan bir kadının iPhone 6 Plus cihazı, gecenin üçünde alev aldı. Olay sonunda herhangi bir yaralanma olmadı.

Geçtiğimiz yıl ne yazık ki patlayan akıllı telefonların tavan yaptığı bir yıl oldu. Bir yanda araştırması yeni sonlanan Galaxy Note 7 olayı, bir yandan Apple ve diğer üreticilerin telefonlarından gelen patlama haberleri gündemi bir hayli meşgul etti.

Şimdi de Palm Harbor, Florida yaşayan Amanda Bentz‘in iPhone 6 Plus akıllı telefonu, gece üç sularında patladı. Lokal medyadan gelen haberlere göre ilginç bir sese uyanan Bentz, hemen yanı başında duran telefonunun şiştiğini ve sesin oradan geldiğini fark etti. Kocasını uyandıran ve ardından hemen alevleri söndüren kadın, “Eğer erken fark etmeseydik tüm ev yanabilirdi” diyor.

Apple konuyla ilgili lokal medyaya yaptığı açıklamada bu olaya dikkat çektiği için teşekkür ederken, konuyla ilgili araştırma yapacağını açıkladı. Yapılacak araştırma sonucunda herhangi bir kullanıcı hatası olup olmadığı ve patlamanın ana sebebi araştırılacak.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7 araştırması sonuçlanmış ve suçlu beklendiği üzere batarya olarak açıklanmıştı. Ancak iPhone 6 Plus modellerinde kronik olarak belirlenmiş bir patlama sorunu yok. Bakalım araştırmanın ardından nasıl bir sonuç çıkacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here