iPhone 7 patladı, sahibinin arabasını yaktı

Akıllı telefonların patlamasına dair haberlere iyiden iyiye alışmaya başladık. Bu kez Avustralya’da bir otomobilin içerisinde iPhone 7 patladı.

Yeni bir gün, yeni bir akıllı telefon patlaması haberi daha. Haftalardır Note7 ile görmeye alıştığımız bu tip haberlerde bu kez şaşırtıcı bir şekilde Apple iPhone 7‘ler var. 7 sayısının uğursuzluğu mudur, yoksa firmaların patlama konusunda bile rekabete girmesinin sebebi midir bilemiyoruz ama, Avustralya’dan gelen haberlere göre bir iPhone 7 patladı ve sahibinin arabasını yaktı.

Avustralyalı haber kanalı 7 News’in açıklamasına göre bu olay Mat Jones adlı sörf eğitmeninin aracında gerçekleşti. Otomobilinin içerisinde yangın çıktığını gören Jones, acilen aracının yanına koştu ve yeni aldığı iPhone 7’sinin alevler içerisinde kaldığına şahit oldu. Yaşanan talihsiz olayın ardından iç kısmı hasarlı bir otomobil ve küle dönmüş bir iPhone’dan başka bir şey kalmadı.

iPhone 7 patladı haberi

Şimdilik konu hakkında açıklama yapmayı reddeden Apple, olayın araştırmaları için çalışmalara başladığını belirtiyor. Aracın içerisinde patlayan iPhone 7’nin neden böyle bir reaksiyona girdiği henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de yaşandığı iddia edilen bir iPhone 7 patlaması daha gündeme damga vurmuştu. Eğer o haberi kaçırdıysanız bu bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here