iPhone 7 Plus, dev batarya ve çok geniş hafıza ile donatılacak

iPhone 7 Plus’ın önceki nesillerden daha büyük bataryaya sahip olacağı söyleniyor

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonlarının yakın zamanda toplu üretime girmesi bekleniyor. Henüz Apple iPhone 7 hakkında paylaşılan hiçbir ayrıntı bulunmuyor. Dev ekranlı iPhone 7 Plus’ın yeni nesilde ne gibi yenilikler içereceğiyse şimdiden dile getirilmeye başladı.

Söylentilere göre yeni nesil Apple phablet’in ekran boyu ve görüntü kalitesi değişmeyecek. Apple iPhone 7 Plus’ın Apple A10 işlemciden güç alacağı ve 5,5 inç Full HD IPS ekranla donatılacağı söyleniyor. iPhone 6s Plus’ta görülen 12 megapiksel arka kameranın bu nesilde de tercih edileceği belirtilirken, pil ömrü ve depolama kapasitesi gibi alanlarda gelişim bekleniyor.

Apple iPhone 7 Plus büyük boy akıllı telefonun teknik özellikleri sızdırıldı.

5,5 inç ekranlı battal boy 7 Plus’ta 3100 mAh lityum iyon pil göreceğimizi iddia eden sızdırmacılar, bu nesilde sunulan maksimum depolama kapasitesinin 256 GB’a yükseleceğini belirtiyorlar. Akıllı telefon kullanıcılarının 256 GB iPhone için ne kadar para ödeyecekleriyse dile getirilmiyor.

6s Plus’a kıyasla %12,7 daha fazla batarya kapasitesi sunacağı söylenen 7 Plus’ın pil ömrünün ne kadar gelişeceği hakkında yorum yapamıyoruz. Nitekim yeni Apple A10 mobil işlemcinin A9’a kıyasla daha fazla güç gerektirmesi mümkün. Böyle bir durumda 3100 mAh bataryalı yeni Apple phablet’in önceki versiyonlardan uzun kullanım süresi sağlaması zor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.