2017 iPhone 7s Plus, Galaxy Note 7 ile ekran boyu yarıştıracak

2017 model iPhone 7s Plus 5,8 inç büyüklükte dev AMOLED ekranla donatılabilir.

2017 iPhone 7s Plus ve 7s’in önceki nesilden daha büyük ekranla donatılacağı söyleniyor

KGI Securities şirketinde görevli analiz uzmanlarından Ming-Chi Kuo, Apple cihaz ekosistemindeki yenilikleri zamanında ve doğruluk payı yüksek şekilde tahmin etmesiyle biliniyor. 4 inç ekranlı iPhone SE, ilk nesil iPad Pro, ikinci nesil ufak ekranlı iPad Pro, Apple Watch akıllı saat ve ince kasalı 2015 MacBook, yetkilinin önceden haber verdiği ürünler arasında. Yetkili son olarak, 2017 iPhone 7s Plus ve 7s modelinin şimdiye dek tüketicilere sunulan Apple akıllı telefonlardan daha büyük ekrana sahip olacağını belirtti.

Kuo’nun tahminleri doğruysa, Apple akıllı telefonlar AMOLED ekrana beklenenden daha önce geçecek. Daha önceleri bu cihazların ilkini 2018 yılında göreceğimiz iddia ediliyordu. Kuo ise iPhone modellerinin 2017 yılından itibaren AMOLED teknolojisine geçeceğinden emin. AMOLED teknolojisi, enerji tasarrufunu yükseltiyor, IPS ve SuperLCD’den daha iyi kontrast sağlıyor ve daha ince çerçeveli cihazlar tasarlanmasına izin veriyor.

apple-iphone-7-teknik-ozellikleri

2017 iPhone 7s ile birlikte, 6/6s neslinden alıştığımız 4,7 inç ve 5,5 inç ekran seçenekleri tarihe karışacak. KGI Securities uzmanı, 7s’in 4,8 inç ekran boyuna ulaşacağını iddia ediyor. Yetkili ayrıca, iPhone 7s Plus’ın tam 5,8 inç büyüklükte AMOLED ekrana sahip olacağını söylüyor.

2017 model Apple akıllı telefonlarda ayrıca, cam arka kapak tercih edileceği belirtiliyor. İddiaya göre Apple, bu malzeme değişikliği sayesinde tüketicinin senelerdir arzuladığı kablosuz şarj teknolojisini sunabilecek.

Bahsi geçen yenilikler, dev ekranlı Android akıllı telefonları tercih edenleri iOS’a yöneltebilir. Nitekim Samsung Galaxy Note serisi yaklaşık 3 senedir 5,7 inç AMOLED ekranlı modellerle yenileniyor. Galaxy Note 7 de büyük ihtimalle aynı boy ekranla donatılacak. Eğer Kuo’nun tahminleri doğru çıkarsa, Apple ve Samsung’un cihaz rekabeti hiç görmediğimiz kadar kızışacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here