iPhone için çılgın bir sanal gerçeklik gözlüğü: Bridge

iPhone kullanıcıları sanal gerçeklik gözlüğümüz yok diye üzülmesin. Artık sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren Bridge var.

Samsung‘un Gear VR adlı ürünüyle birlikte mobil cihazların sanal gerçeklik konusunda neler yapabildiğini görmüştük. Bu konuda Samsung’un rakiplerinden birçok hamle gelmiş olsa da, Apple’dan bu alanda hiçbir atılım görmemiştik. Bu durumu fırsat bilen Occipital firması, iPhone 6, 6s ve 7 modelleri için tasarladığı inanılmaz sanal gerçeklik sistemi Bridge‘i piyasaya sürdü.

Gerçek dünya ile sanal dünya arasında bir köprü

Bu cihaza sanal gerçeklik sistemi dememizin sebebi, üzerinde bulunan özel kamerayla gerçek dünyayı tarayabiliyor olması. Yaşadığınız ortamı tarayarak sanal dünya ile gerçek dünya arasında bir köprü kuran Bridge, Karışık Gerçeklik (Mixed Reality) kavramını iPhone kullanıcılarına getiriyor. Bilim-kurgu filmlerden kaçmış gibi görünen bu ilginç cihaz, 399$ fiyatla ön sipariş edilebiliyor. Eğer cihazı hemen almak isterseniz 499$‘ı gözden çıkarmanız gerekiyor.

iPhone için çılgın bir sanal gerçeklik gözlüğü: Bridge

Cihazı ne kadar anlatsak da, sayfanın üst kısmında bulunan video kadar iyi açıklayamayacağımızı biliyoruz. Dolayısıyla sözü daha fazla uzatmadan sizleri Bridge’in tanıtım videosuyla baş başa bırakıyoruz. Eğer bu cihaz ilginizi çektiyse firmanın satış ve bilgilendirme sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Cihaz.TV’yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here