KALE havacılık, Boeing 777-300 ve 777X için Krueger flap üretecek

KALE Havacılık, Boeing 777X ve 777-300 için krueger flap üretecek - CihazTV

Boeing, Türkiye’deki ticari uçak tedarik zincirini daha da geliştirmek amacıyla KALE Havacılık ile yeni bir anlaşma imzalayacağını duyurdu.

Boeing ve KALE Havacılık, dünyanın en büyük ve en randımanlı çift motorlu ticari uçakları olacak olan 777–300 ve 777X için Krueger flap üretiminin KALE Havacılık tarafından üstlenmesine ilişkin aynı masaya oturdu.

Mevcut durumda, Boeing 747–8 için kanat iskelet çubukları üretmekte olan KALE Havacılık, 737–9 MAX için kanat bağlantı elemanları, kanat iskelet çubukları ve kanat ana kirişi takviyelerinin üretimine ilişkin ihaleleri de kazandı.

KALE Havacılık, Boeing 777X ve 777-300 için krueger flap üretecek - CihazTV

“Boeing ve KALE Havacılık’ın ilişkisi uzun yıllara dayanıyor. KALE Havacılık, 1997’den bu yana Boeing’in tüm ticari uçak programlarında yer almakta.” şeklinde görüş bildiren Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın sözlerine şöyle devam etti; “Bu yeni anlaşmalar, Türkiye’de uzay ve havacılık alanında üretimin arttırılması ilkesine olan bağlılığımızın yanında, KALE Havacılık’ın kalite, maliyet, güvenilirlik ve alım gücü gibi ihtiyaçlarımızı yerine getirebilme yeteneğine duyduğumuz sonsuz güvenin apaçık göstergesi.”

Osman Okyay: “Türkiye’den Boeing Performans Mükemmellik Ödülü alan ilk tedarikçi olmak bizim için gurur kaynağı”

“Boeing ile bugüne dek imza atmış olduğumuz ortaklıklar, iş ilişkilerimizi ve Türk havacılık ve uzay sanayiine verdiğimiz ortak desteği daha da güçlendirme fırsatı sunacak.” şeklinde görüş bildiren Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’den Boeing Performans Mükemmellik Ödülü alan ilk tedarikçi olmak bizim için gurur kaynağı. Boeing’in, ileri vadede büyümesi için büyük bir fırsat olan 777X ve 737 MAX gibi yeni ve yenilikçi programlara katkı sağlamak üzere KALE Havacılık’ı tercih etmesinden özellikle mutluluk duyuyoruz.”

Boeing’in Türkiye ile 70 yıldan fazla süredir uzun soluklu bir ilişkisi mevcut. Türkiye’deki havayolu şirketlerine ticari uçak temin eden, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne savunma ürünleri sağlayan Boeing, Türk havacılık ve uzay sanayiinin güvenilir ortağı olarak biliniyor. Boeing programları Türkiye’de 2 bin 500’den fazla kişiye iş imkânı sağlıyor; şirketin aradan geçen yıllar içinde Türkiye’de yaptırdığı işlerin değeri 1,4 milyar doları aştı. Türkiye genelindeki tedarikçiler halen Boeing ticari uçaklarını, Türk yapımı parçalarla ve yılda 120 milyon Dolar’dan fazla olduğu değerlendirilen iş hacmiyle desteklemektedir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here