Knocki, sabitlendiği her yüzeyi akıllandırıyor

Knocki, akıllı ev eşyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlıyor.

Konulduğu her yüzeyi akıllı kontrol paneline dönüştüren Knocki, Kickstarter hedefini 1 saat içinde geçti

Kickstarter’da destek toplayan Knocki, yakın gelecekte göreceğimiz akıllı evlerin vazgeçilmez unsurlarından biri olabilir. Programlanabilir nitelikteki bu cihaz, sabitlendiği tüm yüzeylere akıl katıyor. Swan Solutions’un geliştirdiği aygıt sayesinde, elinizi masanıza, duvarınıza veya tezgahınıza vurarak akıllı eşyalarınızı yönetebileceksiniz.

Knocki, akıllı ev eşyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlıyor.

Ürün Android ve iOS uygulamasıyla programlanıyor. Cihaz, titreşimlerin geldiği yönü, vuruşlardaki değişimi ve farklı ritmleri algılayabiliyor.  Örneğin, duvara 2 defa hızlıca vurarak ışıkları açıp kapatabilirsiniz, 3 defa vurduğunuzda telefonunuzun nerede olduğunu öğrenmek için alarmını çaldırabilirsiniz.

Hafızasında 10 farklı vuruş barındıran Knocki, içerdiği özel sensör teknolojisi sayesinde ortamdaki akustik gürültüden etkilenmiyor. Yani bu ürünü sabitlediğiniz yüzeye yanlışlıkla çarptığınızda alakasız bir eşyayı çalıştırıp rahatınızı bozma şansınız yok.

Knocki, akıllı ev eşyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlıyor.

Swan Solutions, bu ürünün piyasadaki birçok akıllı ev eşyasıyla ve yazılımla uyumlu olduğunu belirtiyor. Knocki’yle yönetilebilen unsurlar arasında Nest, Philips Hue, Wemo, Samsung Smartthings gibi akıllı ev platformları ve Spotify, Facebook, Twitter, Gmail gibi çevrimiçi hizmetler bulunuyor.

Knocki, akıllı ev eşyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlıyor.

Cihaz şimdilik sadece Kickstarter kampanyasına yardım ederek sipariş verilebiliyor. Knocki’yi erkenden edinen kullanıcılardan biri olmak için en az 69 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu kampanya, sermaye hedefine en hızlı ulaşan Kickstarter projelerinden biri olarak kayıtlara geçti. Geliştiriciler 35.000 dolar destek hedefiyle yola çıktılar ve bu basamağa 1 saat içinde ulaştılar. Projeye verilen destek an itibarıyla 186.000 doları geçti ve kampanya daha 44 gün boyunca sürecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here