LG G6’da kullanılacak ekran tanıtıldı

LG G6 ekran

LG G6 modelinde kullanılması beklenen şirketin yeni ekranı tanıtıldı. Bu ekran, özellikleriyle dünyada bir ilk olma özelliğin taşıyor.

LG G6 ile ilgili bildiklerimiz şu anda sınırlı. Bu sefer selefinden farklı olarak modül tasarım kullanmayacağı açıklanan telefonun muhtemel ekranı LG tarafından resmi olarak duyuruldu. Dünyanın ilk 5.7 inç QHD+ 18:9 görüntüleme oranı sunan ekranı olma özelliğini taşıyan bu ekran, tahmin edebileceğiniz üzere akıllı telefonlar için geliştirildi.

5.7 inç boyutlu geniş ekranda 1440 x 2880 çözünürlük sunan ekran, 564 ppi piksel sıklığı ile oldukça keskin bir görüntüleme deneyimi vadediyor. Bu noktada 18:9 görüntüleme oranı dikkat çekerken, Android Nougat içerisinde varsayılan olarak gelen çoklu pencere özelliği, bu oranla birlikte daha anlamlı bir hâle taşınıyor.

LG G6 ekran
                              Yeni ekranın fotoğrafları yayınlanmadığı için LG G5 fotoğraflarını kullandık

Son olarak şirketin Touch teknolojisini de barındıran yeni ekran, üst düzey bir hassasiyet herhangi bir bekleme olmadan hızlı bir şekilde tepki veriyor ve kolay kullanımı ile öne çıkıyor. LG G6 modelinde bu ekran kullanılması beklenirken gelecekte farklı telefonlarda da bu ekran teknolojisini görebiliriz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here