LG G6, Samsung yüzünden Snapdragon 835 kullanamayacak

LG G6

LG G6 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun kullanacağı işlemci, Samsung nedeniyle Snapdragon 835 olamayacak.

LG G6 modeli, önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtılacak. Forbes kaynaklarından gelen bilgilere göre telefon, Snapdragon 835 işlemcisi yerine Snapdragon 821 kullanacak. Çünkü bildiğiniz gibi Samsung, geçtiğimiz aylarda Qualcomm ile bir işbirliğine imza atmış ve Snapdragon 835 talebinin büyük bir çoğunluğunu kendisine almıştı.

Her ne kadar Snapdragon 821 işlemcisi oldukça güçlü olsa da, 10nm sürecinde üretilen Snapdragon 835‘in gerisinde kalıyor. Söylentilere göre Galaxy S8 için işlemci üretiminin büyük bir çoğunluğunu kendisine ayıran Samsung nedeniyle, LG yeni amiral gemisinde Snapdragon 821 tercih etmek zorunda kaldı.

Samsung ile Qualcomm işbirliği ile üretilen Snapdragon 835 işlemcisi, bu yılın en güçlü işlemcisi olacak. Bakalım söylentilerin doğru çıkması ve LG G6‘nın Snapdragon 821 ile gelmesi şirketi ne derece etkileyecek.

Bu arada LG G6 için daha önce sızdırılan bilgilere göre telefonun 1440 x 2880 çözünürlüklü ekran ve suya dayanıklı bir yapıda tanıtılması bekleniyor. Yüksek ihtimalle cihaz MWC 2017 itibarıyla resmi olarak tanıtılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here