LG G6 yeni Quad DAC ile daha iyi ses performansı sunacak

LG G6

LG G6 modelinin tanıtılmasına kısa bir süre kala cihazla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefon yeni Quad DAC ses çipiyle gelecek.

LG G6 ile ilgili söylentiler gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız şirket ilk olarak LG G5 modeline B&O markalı modülüyle Hi-Fi sesi getirmiş ve LG V20 modelinin içerisinde 32-bit Quad DAC çipe yer vermişti.

Şimdi ise LG G6 modelini tanıtmaya hazırlanan şirket, söylentilere göre cihazın içerisinde yeni 32-bit Quad DAC kullanacak. Yeni çip, sağ ve sol kanalları ayrıca kontrol edebilme imkânı ile birlikte çok daha iyi bir dengeli ses performansı vadediyor. Yeni DAC‘ın bir diğer özelliği ise kirli ses oranını ciddi şekilde düşürmesi.

Adındaki “Quad” vurgusundan anlaşılabilecek üzere dört DAC‘ı tek bir çipte buluşturan bu modül, ilk defa LG V20 modelinde kullanılmıştı. Şimdi ise LG G6 ile birlikte daha iyi bir Quad DAC çipi karşımıza çıkacak. Bakalım MWC 2017 itibarıyla tanıtılması beklenen telefon, ses konusunda nasıl bir deneyim yaşatacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here