LG G8 ThinQ OLED ekranı üzerinden titreşim yayarak ses aktaracak

LG G8 ThinQ sayesinde bugüne kadar sadece görüntü aktaran ve dokunuşlarımızı algılayan akıllı telefon ekranları artık ses de aktaracak.

LG G8 ThinQ tanıtım tarihi giderek yaklaşıyor. Mobil Dünya Kongresi 2019’da yani 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Barselona’da LG’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu tanıtılacak. Bu yeni akıllı telefon hakkında belki de en çok dikkat çekecek bilgi LGNewsRoom tarafından paylaşıldı. LG’nin en güçlü ve en gelişmiş akıllı telefonu olarak piyasaya çıkacak olan LG G8 ThinQ, özel OLED ekranı sayesinde sadece görüntü değil ses de aktarabilecek. Ekran panelinin alt kısmında bulunan uyarıcı aracılığıyla ekranından titreşim yayacak olan akıllı telefon, sesi ekran paneli üzerinden güçlendirerek piyasada bir ilke imza atarak karşımıza çıkacak.

Yüksek ses kalitesi için zengin özellikler

LG’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonunda ses tecrübesini zenginleştirmek adına çok gelişmiş özellikler bulunacak. OLED ekran üzerinden titreşim yayarak ses aktarma yani Crystal Sound OLED teknolojisi bu akıllı telefonun sadece bir ses niteliği olacak. Bunun dışında akıllı telefonun içerisinde DTS:X 3D Surround Sound teknolojisi, Hi-Fi Quad DAC teknolojisi ve Boombox Speaker donanımı yer alacak.

@evleaks Twitter hesabı tarafından sızdırılan LG G8 ThinQ fotoğrafı

DTS:X 3D Surround Sound teknolojisi sayesinde LG G8 ThinQ kullanıcıları özel kulaklıklara ihtiyaç duymadan 7.1 kanallı ses tecrübesinin emüle edilmiş halini deneyimleyebilecek. Bu, LG tarafından bugüne kadar ilk kez denenmiş bir teknoloji.

Hi-Fi Quad DAC teknolojisi, telefonun dijital seslerini analog’a dönüştürmeye yarıyor. Bunun teknik anlatımı oldukça karmaşık olacaktır ama bizler bunu daha yüksek ses kalitesi olarak özetleyebiliriz.

Boombox Speaker özelliği ise telefonun dış ses performansının çok yüksek olacağına işaret ediyor. Bu hem telefonunuzun bildirimlerini ve zil sesini rahatça duymanızı sağlıyor, hem de müzik ya da video izlerken harici hoparlöre ihtiyaç duymadan eğlence keyfi yaşamanıza yardımcı oluyor.

Sözün özü, ses teknolojileri konusunda iddialı bir akıllı telefon arıyorsanız 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında gözünüz LG’nin üzerinde olsun. Piyasadaki haberler LG G8 ThinQ’in son derece iddialı bir akıllı telefon olacağını açıkça gösteriyor.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitter ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here