Logitech Brio: 4K Ultra HD kayıt yapabilen webcam

Logitech Brio özellikleri

Logitech Brio, profesyonel düzeyde yayın yapan insanlar için resmi olarak tanıtıldı. Cihaz, 4K UHD kayıt yapabiliyor.

Logitech Brio, Twitch ve YouTube gibi platformlarda yayıncılık yapan ve web kamerasında üst düzey görüntü kalitesi için resmi olarak tanıtıldı. İlk 4K UHD kayıt yapabilen webcam olma ünvanına sahip cihaz, HDR desteği de sunuyor.

Windows 10 dizüstü ve laptop’lar için Windows Hello desteğine de sahip ürün, bu sayede webcam üzerinden kilit açılabilmesini sağlıyor. Cihaz ile UHD 30 FPS, 1080p Full HD 30 veya 60 FPS ve son olarak 720p HD 30 veya 60 FPS kayıt alınabiliyor.

Logitech Brio

Bu noktada UHD kayıt için sadece cihazın yetmediğini söyleyelim. Çünkü ilk olarak UHD kayıtların anlık işlenebilmesi için bir USB 3.0 portu ve Ultra HD 10-bit HEVC decoding destekleyen Intel Kaby Lake işlemciye ihtiyacınız var.

Logitech Brio’nun yetenekleri 4K UHD ile de sınırlı değil. Cihazda 5x dijital zoom kapasitesi ve HDR desteği de bulunuyor. Üzerinde tümyönlü bir mikrofon barındıran cihaz, farklı monitörlerin üzerine yerleştirilebilecek bir stand ile beraber geliyor. Logitech Brio veya bir diğer adıyla Logitech 4K Pro modelinin fiyatı ise 199 dolar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here