MicroSD A1 kartlar Android uygulamalarını rahatça çalıştıracak

MicroSD kartların çoğu Android cihazların uygulama performansı için yetmiyordu. Şimdi karşınızda yüksek hızlı MicroSD A1 kartlar var.

Android cihazların en büyük dertlerinden biri depolama alanı yetersizliği. Özellikle günümüzün gelişmiş mobil uygulamaları, Android cihazların en az 32GB depolama alanına sahip olmasını mecbur kılmaya başladı. 16GB depolama alanı artık çok çabuk doluyor ve kullanıcılar büyük sıkıntı yaşıyor. Bu doğrultuda akıllara hemen MicroSD kartlar geliyor olsa da, onların da tamamen sorunsuz olduğunu söyleyemeyiz. Piyasadaki MicroSD kartların çoğu Android cihazlardaki uygulamaları hızlı çalıştıramayacak kaşar yavaş kalıyor. Neyse ki artık bu sorunlar tarihe karışıyor. MicroSD A1 adıyla tanıtılan yeni bellek kartları, Android uygulamalarını tıpkı mobil cihazınızın dahili depolama birimi gibi akıcı şekilde çalıştıracak.

MicroSD A1 kartlar

Henüz piyasaya sürülmemiş olan MicroSD A1 kartlar, yüksek uygulama performansı için özel olarak geliştirildi. Bu kartlar rastgele okuma giriş-cikis erişimi (IOPS) performansında 1500, yazma IOPS performansında 500 seviyesinde seyrediyor. Bu sayede kullanıcılar yıllar sonra nihayet sorunsuz bir performansla MicroSD kart üzerinden uygulama kullanabiliyor.


MicroSD A1
kartlar muhtemelen bu yıl bitmeden piyasaya sürülmüş olacak. Eğer konu ilginizi çektiyse gözünüz SanDisk ve Kingston gibi üreticilerin haberlerinde olsun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here