Microsoft Trilyon Dolarlık Markalar Arasına Girdi

Microsoft, bir dönem Apple’ın ve Amazon’un da bulunduğu trilyon dolarlık markalar arasına girmeyi başardı. Firmanın olumlu finansal raporları hisseleri yükseltti.

Microsoft dünyanın en büyük ve en köklü teknoloji markalarından biri. Yazılım dendiği zaman akla ilk gelen firmalardan biri olan Microsoft, teknolojide ulaştığımız noktanın başlıca mimarları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde finansal sonuçlarını paylaşan firma, son derece olumlu göstergeleri basınla paylaşmıştı.

Microsoft’un güçlü gelir raporları 1 trilyon dolar sınırının aşılmasını sağladı

2018’in üçüncü mali çeyreği için 30,6 milyar dolar kazanç ve 8,8 milyar dolar net gelir elde ettiğini duyuran Microsoft’un bu raporu hisseler tarafında da çok büyük bir sıçrama sağlamıştı. Borsadaki değeri milyar dolarlarla ölçülen firma, kısa bir süreliğine 1 trilyon doları aşarak bu başarıya ulaşan nadir firmalardan biri olmayı başardı.

Şu an Microsoft’un toplam hisse değeri 1 trilyon doların biraz altında seyrediyor ama, firmanın yeniden trilyon dolar sınırını aşabileceğini tahmin etmek zor değil. Dolayısıyla bu haberde paylaştığımız başarı, firma için çok büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Apple ve Amazon’un da borsada 1 trilyon dolar sınırını aştığı görülmüştü. Bakalım bu üç büyük devin rekabetinde ilerleyen zaman içerisinde nasıl bir gidişat göreceğiz.