Mount & Blade: Warband, PlayStation 4 ve Xbox One yolcusu

Mount&Blade: Warband bu yıl PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında yayına girecek.

Mount & Blade: Warband, bu yıl PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında yayına girecek

Türk oyun stüdyosu TaleWorlds Entertainment, bugün yaptığı bir açıklamayla milyonları peşinden sürükleyen Mount & Blade: Warband adlı oyunun bu yıl içerisinde PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacağını duyurdu.

Türkiye’de geliştirilen tüm PC oyunları içinde bugüne dek en yüksek satış rakamına sahip olan Mount & Blade: Warband, ülkemizden konsollara çıkan ilk oyun olmaya da hazırlanıyor.

mount-and-blade-warband-playstation-4-xbox-one-release

Stratejik planlamayı, 3 boyutlu bir haritada gerçek zamanlı ordu ve krallık yönetimi ile birleştiren Mount & Blade, Orta Çağ’da savaşma deneyimini özgün bir oynanışla oyunseverlere sunuyor. Oyun eleştirmenlerinin övgüsünü ve milyonlarca PC oyuncusunun hayranlığını kazanan Mount & Blade, böylece konsol oyuncularının da beğenisine sunulmuş olacak.

Mount & Blade: Warband’de oyuncular, kendilerini RPG öğeleriyle bezeli karakter gelişim mekanikleri ve devasa bir haritaya dağılmış farklı krallıkların birbirleriyle olan üstünlük mücadelesinin ortasında buluyorlar. Oyunun sunduğu serbestlik sayesinde karakterlerinizin görünüşünden, geçmişine kadar pek çok şeyi değiştirebiliyorsunuz. Savaşlarda ise becerilerinizi bizzat kullanarak geliştirebilir, ordularınıza komuta ederek kaleleri ve şehirleri ele geçirebilir, kendi krallığınızı kurabilirsiniz.

mount-and-blade-warband-playstation-4-xbox-one-release-2

Taleworlds Entertainment Genel Müdürü Ali Erkin konuyla ilgili şunları söyledi. “Türkiye’nin uluslararası platformda gururu olmayı başarmış Mount & Blade: Warband ile bir ilke daha imza atıyor, Sony ve Microsoft ile olan işbirliklerinden aldığımız güçle ülkemizin ilk PlayStation 4 ve XBox One oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz. Bu bağlamda, attığımız adımların Türk oyun sektörü için de anlamı oldukça büyük. Oyunun bu sürümünün de son derece keyifli ve konsol oyuncularına layık olması için uzun süredir gece gündüz çalışmaktayız. Diliyoruz ki Mount & Blade: Warband bir konuda daha öncü olsun ve konsollara oyun geliştirmek isteyen birçok geliştiricinin yolunu açsın.”

Oyunun tek kişilik senaryosunda kendi hikâyelerini yaşayan oyuncular, savaşçılık becerilerini 32 kişiye kadar destek veren sunucularda diğer konsol oyuncuları karşısında da deneme şansına sahip olacaklar. Tüm bunları ve daha fazlasını görmek için PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının 2016 yılının ikinci çeyreğini beklemeleri gerekiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here