MSI ve NVIDIA sanal gerçeklik etkinliği düzenledi

NVIDIA Pascal grafik işlemcileri ile güçlendirilmiş MSI ekran kartları ile VR (Sanal Gerçeklik) dünyasının perdeleri aralandı.

MSI ve NVIDIA, 26 Ekim Çarşamba günü organize ettikleri ortak VR Etkinliği ile Türkiye’nin en büyük sanal gerçeklik etkinliğine imza attılar. IT basının ve ünlü yayıncıların yepyeni VR oyunlarını deneyimleme şansına sahip olduğu etkinlikte VR sistemlerin ihtiyaç duyduğu yüksek performans ile NVIDIA GeForce GTX 10 serisi grafik işlemciler ile güçlendirilen MSI GT83VR-6QF, MSI VORTEX G65VR 6RE(SLI)-077TR, MSI AEGIS X-03SEU ve CONN tarafından hazırlanan özel tasarım VR Ready PC tarafından sağlandı. Etkinlik boyunca ziyaretçiler Türkiye’de Glitch Studio tarafından geliştirilen Kızılay Deprem Eğitimi Simülasyonu ve Reality Studios’un yeni sanal gerçeklik oyununu deneme şansını da yakaladılar.

msi-sanal-gerceklik-sistemi-nvidia

Geleceğin teknolojisi olan VR, ülkemizde de gitgide yaygınlaşan bir teknoloji. Henüz VR setlerinin Türkiye’de satışının başlatılmamasına rağmen, bir çok ilde açılan VR Cafe’ler ve deneyim alanları bu gidişatın bir göstergesi. MSI ve NVIDIA, en üst düzey sanal gerçeklik deneyimini duyurma amacıyla gerçekleştirdikleri bu etkinlik ile de tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de VR’da ilk adımı atmış oldular. Her iki firma da; özellikle bu yeni teknolojiye ilgi duyan tüm kurum, kuruluş ve kişileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına; sağlıktan tutun eğlence sektörüne birçok alanda çeşitli destekler veriyor.

MSI ve NVIDIA sanal gerçeklik sistemi

VR içerik üretim kısmında da lokal oyun geliştirileri ile dirsek temasında olan MSI ve NVIDIA, No70 ve Voidrunner gibi Türkiye menşeili oyunların, sanal gerçeklik girişimlerinin duyurulması konusunda desteklerine devam edip bu girişimlerin NVIDIA ve MSI global platformlarında yer almasını amaçlamaktadır. Global anlamda da VR teknolojileri üzerine yoğun bir çalışma gündemi bulunan her iki firmada; hem geliştiriciler için hem de kullanıcılar için bir çok proje yürütülmektedir. Bunlara örnek olarak NVIDIA tarafında NVIDIA’nın kendi VR oyunu olan ve Steam’den ücretsiz indirilebilen VR Fun House projesini ve MSI tarafında VR’ı bir sırt çantası kolaylayında deneyimleyebileceğiniz MSI VR One projesini gösterebiliriz.

Şu an tek roomscale VR teknolojisine sahip olan HTC Vive’ın en üst seviyede deneyimlenmesini garantileyen MSI ve NVIDIA, Türkiye’de gelecekte teknolojinin bır standardı haline gelecek olan bu üstün teknolojiye hazır olduklarının altını çizdiler ve düzenledikleri bu etkinlik ile #weareready dediler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.