MSI, PowerColor, Gigabyte Radeon RX 470 özel sürüm ekran kartları duyuruldu

MSI, PowerColor ve Gigabyte'ın özel dizaynlı Radeon RX 470 ekran kartları duyuruldu - CihazTV

MSI, PowerColor ve Gigabyte marka Radeon RX 470 özel sürüm ekran kartları ortaya çıktı

AMD Radeon RX 470, dün resmi olarak yurtdışında satışa sunuldu. Yeni nesil Polaris mimarili grafik kartı, 14 nm FinFet teknolojisinin sunduğu avantaj sayesinde daha az alana daha fazla işlem gücü sığdırmayı başarıyor. HDR monitör desteği sunan fiyat/performans odaklı grafik kartı, DirectX 12, Vulkan gibi modern API’ları destekliyor. Ekran kartının referans tasarımdaki teknik özelliklerini bilmeyen kalmadı. 32 işlem birimi içeren ürün 2048 akış işlemcisiyle donatılıyor ve 4,9 TFLOPS’a kadar işlem gücü sunuyor.

Full HD oyunculukta ultra ayarlarda 60 fps üzeri performans sağlamak için optimize edilen Radeon RX 470’in özel tasarımlı sürümleri birer birer ortaya çıkmaya başladı. Sapphire NITRO+ RX 470 sürümününün tanıtıldığını bugün sizlere duyurmuştuk. Şimdi sıra Gigabyte, MSI ve PowerColor gibi sektördeki diğer iddialı markaların özel tasarımlarına geldi. Ürünlerin teknik özelliklerini, piyasaya çıkış tarihlerini ve fotoğraflarını aşağıda sıralayacağız.

MSI Radeon RX 470 Gaming ve Gaming X (4/8 GB) özellikler, çıkış tarihi

MSI’ın özel sürüm RX 470 Gaming ve Gaming X ekran kartları, 4 GB ve 8 GB GDDR5 bellek tercihleriyle temin edilecek. İki modelde de TWIN FROZR VI soğutucu tasarımı görülecek.

Yeni nesil MSI soğutucu, MSI TORX 2.0 fan dizaynıyla donatılıyor. 6. nesil TWIN FROZR, 8 mm çapında soğutma boruları ve nikel kaplı bakır soğutma bloğuyla yeni nesil GPU’nun referans karttan daha serin çalışmasını sağlayacak. Kartın 6 fazlı özel baskı devre tasarımı, MC 4 sınıfı dayanıklı bileşenler içeriyor. Ürün ek güç ihtiyacını 8-pin güç bağlantısıyla karşılayacak.

MSI Radeon RX 470 Gaming X ve Gaming özel dizayn ekran kartları duyuruldu - CihazTV

Siyah ve kırmızı renklerle süslenen grafik kartının yan yüzünde özel RGB LED aydınlatmalı desen bulunuyor. Kişiselleştirilebilir LED panel, 16.8 milyon renk seçeneği sunuyor.

Gaming 4G/8G sürümleri, 1230 MHz‘e kadar ulaşıyor. Gaming X serisi fabrika çıkışlı olarak hız aşırtmalı geliyor, 1254 MHz‘e kadar frekansta çalışıyor. Ekran kartının iki sürümü de 2 adet DisplayPort, 2 adet HDMI çıkışı ve bir DL-DVI-D yuvası içeriyor.

RX 470 Gaming ve Gaming X ekran kartları Ağustos 2016 sonunda piyasaya sürülecek.

MSI Radeon RX 470 Armor özellikler, çıkış tarihi

MSI Radeon RX 470 Armor özel dizayn ekran kartı duyuruldu - CihazTV

MSI’ın bu ürünü önceki nesil soğutucuyla donatılıyor. Kasa modcuları ve oyuncular için geliştirildiği belirtilen grafik kartı, TORX fan teknolojili ARMOR 2X soğutucuya sahip. Ürünün maksimum frekans değeri henüz açıklanmadı.

RX 470 ARMOR’un Eylül‘de satışa sunulması bekleniyor.

PowerColor Red Devil RX 470 4 GB GDDR5 özellikler

PowerColor’un RX 470 sürümü, geçtiğimiz ay duyurulan Red Devil RX 480 ile aynı soğutucu teknolojisini paylaşıyor. Kartın içerdiği yeni Double Blade III pervane teknolojisi, hava akışını artırıyor ve soğutucuda toz birikmesini önlüyor. 80 mm çapındaki pervaneler, 2 adet 8 mm ve 2 adet 6 mm nikel kaplı soğutma borusuyla destekleniyor.

PowerColor Red Devil RX 470, Radeon RX 470 özel sürümü özellikler - CihazTV

Üretici, Global Foundries 14 nm FinFet teknolojisiyle üretilen GPU’yu zorlamaktan çekinmiyor. Ekran kartı, 1750 MHz‘e kadar 256-bit 4 GB GDDR5 bellekle donatılıyor. Kartın GPU hızı, referans modelden 64 MHz daha yüksek. Yani referans model 1206 MHz boost hızına sahipken, Red Devil 1270 MHz‘e kadar modifiye edilmiş.

PowerColor Red Devil RX 470, Radeon RX 470 özel sürümü özellikler - CihazTV

Red Devil RX 470, 6+1 fazlı özel baskı devre tasarımına sahip. bu sayede her faz 22,5 Watt yerine 25 Watt güç sağlıyor. Ürün fabrika çıkışında hız aşırtmalı geldiği için referans sürümden daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaç, 6-pin yerine 8-pin güç konnektörüyle dengeleniyor.

Metal arka kapakla donatılan kartın giriş/çıkış arayüzünde 1 adet DVI-D, 1 adet HDMI ve 3 DisplayPort çıkışı bulunuyor.

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4G özellikler

Polaris 10 GPU’lu Gigabyte Radeon RX 470, piyasadaki en iddialı fiyat/performans kartlarından biri olmaya hazırlanıyor. Ürün fabrika çıkışlı olarak hız aşırtmalı geliyor. Kartın maksimum 1230 MHz hıza ulaştığı söyleniyor. 4 GB GDDR5 video bellekli ekran kartı, 6+1 fazlı güç dizaynıyla donatılan özel baskı devre üzerine kurulu.

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4G özellikler - CihazTV

Gigabyte’ın özel dizayn ekran kartı, WINDFORCE 2X soğutucu teknolojisiyle birlikte geliyor. RX 470 G1 Gaming, 90 mm çapında iki pervaneyle soğutuluyor. Bu fanlar GPU’yla doğrudan temas halinde olan 3 bakır boruyla maksimum soğutma performansı sağlıyor. Yeni nesil pervane dizaynı, önceki nesilden %23 daha yüksek soğutma yeteneğine sahip. Ürün bu sayede fabrika çıkışının ötesindeki hız değerlerinde bile güven veriyor.

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4G özellikler - CihazTV

RX 470 G1 Gaming 4G, RGB aydınlatma sistemiyle ve siyah metal arka kapağıyla oyuncu kasalarına karizma katmayı vaat ediyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here