Nokia canavar gibi bir akıllı telefonla geri dönebilir

Söylentiler doğruysa, efsane marka Nokia ihtişamlı bir akıllı telefonla dönüş yapacak. İşte firmanın yeni telefonunun muhtemel özellikleri.

Microsoft işbirliği ile büyük bir fiyasko yaşayan zamanın efsane markası Nokia, eğer iddialar bizi yanıltmazsa akıllı telefon piyasasına geri dönüyor. 2017 yılında Android işletim sistemli üst düzey akıllı telefonlarla karşımıza çıkması beklenen Finlandiyalı firma, Mobile World Congress 2017‘de yer alırsa şaşırmayın.

Çin’den gelen haberlere göre Nokia, birden fazla akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Bu cihazlardan biri oldukça güçlü teknik özellikleri bünyesinde barındırıyor. Firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu olarak nitelendirilen cihaz; Qualcomm Snapdragon 820 yongasetine 5,2 ya da 5,5 inç boyutlu QHD ekrana sahip olacak. Telefon suya ve toza dayanıklı tasarımla gelecek, metal kasalı olacak ve Carl Zeiss sertifikalı kamera sunacak. Yıllardır akıllı telefonlarında en üst düzey kamera kalitesini yansıtan firma, bu konuda ödün vermeyecek gibi görünüyor.

Nokia 2017

Şimdilik tüm bu haberler söylentilere ve iddialara dayalı. Ancak Android işletim sistemli, suya – toza dayanıklı, Qualcomm Snapdragon 820 yongasetli ve Carl Zeiss lensli bir Nokia akıllı telefonun karşımıza çıkacağını düşünmek bile heyecan verici. Umarız Finlandiyalı firmayı yakın zamanda yeniden piyasada görmeye başlarız.

İlginizi çekebilir: 800-1000 TL arası en iyi akıllı telefon tercihleri

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitterGoogle+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here