Yeni Nokia akıllı telefonları bu yıl satın alamayacaksınız

Nokia

Cep telefonu efsanesi Nokia, 3 ya da 4 yeni cihazla akıllı telefon ve tablet sektörüne dönüyor ama ürünleri bu yıl piyasada göremeyeceksiniz

Finlandiyalı HMD Global şirketi, bu yılın Mayıs ayında Nokia ismini akıllı telefonlarda kullanma hakkını elde etmişti. Şirket tam 10 yıl boyunca bu markayı istediği cihaza yerleştirecek. Nokia logosu taşıyan ilk cihazların Foxconn ortaklığıyla üretileceği ve 2016’nın son çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyordu.

Yapılan son açıklamalar doğrultusunda, söylentilerin gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz. Nokia’nın Çin ofisinin başkanı Mike Wang, şirketin 2016’nın 4. çeyreğinde 3 yada 4 cihaz tanıtacağını açıkladı. Yeni cihazlar arasında akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerin bulunduğunu belirten yetkili, ürünlerin 2017 yılından önce piyasaya çıkmayacağını vurguladı.

Nokia C1

Çin ve Finlandiya işbirliğiyle hayata geçecek yeni telefonların özellikleri ve model isimleri henüz belirtilmedi. Söylentiye göre cihazlardan ikisi Snapdragon 820 mobil çipsetten güç alacak. Bu modellerin 5,2 inç ile 5,5 inç QHD ekranlarla donatılacağı iddia ediliyor. Ürünlerde 22,6 MP arka kamera ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi görüleceği söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here