Nokia D1C özellikleri ve fotoğrafları yeniden ortaya çıktı

Nokia D1C özellikleri ve fotoğrafları yeniden ortaya çıktı

Nokia bu kez Android işletim sistemli akıllı telefonlarıyla rekabete geri dönüyor. Nokia D1C özellikleri ve fotoğrafları yeniden sızdırıldı.

Zamanın efsane markası Nokia, son günlerde teknoloji gündeminin en üst sıralarında yer alıyor. Milyonlarca kullanıcının saygıyla hatırladığı firma, bu kez tam olarak isteneni yaparak Android işletim sistemli akıllı telefonlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Nokia’nın eski çalışanları tarafından kurulan Finlandiyalı bir firma olan HMD tarafından hayata döndürülecek olan Nokia akıllı telefonlar, sızıntı bilgilerle karşınızda. Bu haberin konuğu, Nokia D1C adıyla tanınan yeni Android akıllı telefonlar.

Nokia D1C özellikleri

Bir orta seviye, bir de üst seviye varyantla piyasaya sürülmesi beklenen Nokia D1C modellerinin Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle geleceği iddia ediliyor. D1C‘nin orta seviye varyantında Snadpragon 600 serisi yongaseti, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunacağı iddia ediliyor. Her iki varyantında da Full HD çözünürlüklü ekran kullanılacağı belirtilen D1C modellerinin küçüğünün 5 inç, büyüğünün 5,5 inç ekran boyutuna sahip olacağı söyleniyor. D1C’nin üst düzey modelinde home tuşuna gömülü parmak izi okuyucu olacağı da ayrıca belirtiliyor. İnce çerçeveler, köşeli tasarım ve üst düzey kameralar Nokia’nın yeni akıllı telefonlarının karakteristiğini oluşturacak gibi görünüyor.

Tahminler doğru çıkarsa önümüzdeki ay, yani Ocak 2017 itibarıyla düzenlenecek olan CES 2017 etkinliğinde Nokia D1C modellerini görebiliriz. Bakalım Finlandiyalı firmanın yeniden doğuşuna tanık olabilecek miyiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here