NVIDIA hologram teknolojili ev yapay zekası Project R.O.N üzerinde çalışıyor

NVIDIA’nın yeni projesi evlere hologram teknolojisini getirecek gibi görünüyor. Project R.O.N hakkında detaylar haberimizde.

Akıllı evler son birkaç yılın en gözde konularından biri konumunda. Bugüne kadar bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız ve saatlerimiz akıllandı. Henüz herkesin evine girmeyi başaramasa da akıllı ev teknolojileri de hızla yaygınlaşıyor. Bu noktada Philips’in akıllı lambalarını, TP-Link’in akıllı prizlerini, Amazon ve Google’ın ses komutlarını algılayan ev yapay zeka sistemlerini görmüştük. Şimdi görünen o ki sıra NVIDIA’ya geliyor.

Wccftech tarafından paylaşılan ilginç bir haber, NVIDIA’nın sır gibi sakladığı Project R.O.N adlı çalışmasını gözler önüne serdi. Caltrain adlı toplu taşıma aracında San Mateo’ya doğru ilerlerken dizüstü bilgisayarında bu projeye dair slaytlar açan bir NVIDIA çalışanı, projenin internet alemine düşmesine sebep oldu. Bu haber NVIDIA çalışanının başına bela açar mı bilemiyoruz ama NVIDIA’nın hologram teknolojili bir ev yapay zeka sistemi üzerinde çalıştığının duyulması firmaya büyük sükse yaptırdı.

Bugüne kadar karşımıza çıkan sesli ev asistanları sadece bir cihaz ve hoparlörden ibaretti. Grafik birimleri ve görüntü teknolojileri alanında son derece deneyimli bir firma olan NVIDIA’nın yapay zeka konusundaki yatırımları bilinmekteydi. Ancak Project R.O.N gibi hologram destekli bir ev yapay zekası daha önce hiç duyulmamıştı. Bakalım NVIDIA’nın Google Home ve Amazon Alexa rakibi cihazını ne zaman ve ne şekilde piyasada göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here