NVIDIA Super RTX Ekran Kartlarıyla AMD Navi Fırtınasını Durdurmaya Çalışacak

NVIDIA Super RTX Ekran Kartlarıyla AMD Navi Fırtınasını Durdurmaya Çalışacak

NVIDIA ile AMD arasındaki ekran kartı rekabetinde işler kızışıyor. 7nm teknolojisiyle üretilecek olan AMD Navi ekran kartlarına rakip olarak NVIDIA Super RTX modelleri geliyor.

AMD firması geçtiğimiz haftalarda yaptığı tanıtımlarla hem yeni Ryzen 3 serisi işlemcilerini hem de Navi serisi ekran kartlarını tanıtmıştı. Hem işlemci hem de grafik işlemci tarafında 7nm seviyesine inmeyi başaran AMD, Intel’i ciddi anlamda zora sokmuştu. Bunun yanı sıra NVIDIA’ya da büyük gözdağı vermişti. Şimdi gündemde NVIDIA‘nın büyük hamlesi var. İddialara göre NVIDIA Super RTX ekran kartları performans konusunda zirveye oynayacak ve Navi fırtınasını durdurmak için piyasada konumlandırılacak.

İlginizi çekebilir: GTX 1660 Ti alınır mı? Palit GeForce GTX 1660 Ti Dual incelemesi ve oyun testleri (Video)

Şimdilik konu hakkında resmi açıklama gelmedi ama Techradar’ın haberine göre NVIDIA’nın yeni ekran kartlarını 2 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla tanıtması bekleniyor. Bu süper ekran kartları muhtemelen RTX (Ray Tracing) teknolojisini daha da öne çıkaracak ve güncel oyunlarda bambaşka bir grafik deneyiminin kapılarını açacak.

Şu an piyasadaki en yüksek RTX serisi ekran kartı NVIDIA RTX 2080 Ti olarak karşımızda. RTX 2080 Ti Türkiye piyasasında 10 bin TL’nin üstündeki fiyatlarıyla adeta dudak uçuklatıyor. Bu doğrultuda NVIDIA Super RTX ekran kartlarının bizler için ulaşılamaz fiyatlarla piyasaya sürüleceği açıkça görünüyor. Bakalım NVIDIA’nın bu hamlesi oyun tutkunları tarafından nasıl karşılanacak merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here