OnePlus Bütün OnePlus 7 Pro Kullanıcılarına Yanlışlıkla Mesaj Gönderdi

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro Özellikleri

OnePlus 7 Pro kullanıcıları bugün ilginç bir olay yaşadı. Çinli OnePlus firması bütün 7 Pro kullanıcılarına iki ilginç mesaj gönderdi.

Akıllı telefonlar piyasaya çıktığından beri onları keyifle kullanıyoruz ve hayatımızın bir numaralı teknolojik yardımcıları olarak görüyoruz. Ancak bu teknoloji yaygınlaştıkça şunu unutuyoruz, her şey bir merkeze bağlı ve bu merkeziyetçi yapı insanı epey korkutabiliyor. Bugün OnePlus firması, bütün OnePlus 7 Pro kullanıcılarına iki farklı mesajı yanlışlıkla yolladı. Kullanıcılar bu ilginç mesajların anlamlarını çözemedikleri gibi yaşanan olaya dair en küçük bir fikir üretemediler.

İlginizi çekebilir: 2000-2500 TL arası en iyi akıllı telefon tercihleri

OnePlus firması tarafından yapılan açıklamaya göre bu iki şifreli görünümlü mesaj hiçbir özel anlam taşımıyor. Birincisi Çince, ikincisi latin alfabesinden oluştuğu görünen bu bildirimler, firmanın verdiği bilgilere göre bildirim sisteminin test edilmesi esnasında yollanan anlamsız harf öbekleri.

Özellikle latin alfabesi şeklinde olan mesajın klavyeye rastgele basılarak oluşturulduğu hemen belli oluyor. Olayı genel olarak ciddiye almamak gerektiği kanısı oluşabilir. Ancak şu bir gerçek ki akıllı telefon üreticilerinin kendimize ait olduğunu düşündüğümüz akıllı telefonlara istedikleri zaman toplu bildirim yollayabiliyor olması biraz ürkütücü görünüyor. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here