OPPO Dünyanın İlk Ekran Altında Ön Kameralı Telefonunu Tanıtıyor

OPPO firması uzun süredir dedikodulara konu olan ekran altında ön kamera teknolojisini gerçek hayata taşıyor. Yeni telefon hakkındaki ilk bilgiler haberimizde.

Türkiye’de OPPO dendiğinde akıllara gereksiz seviyede yüksek fiyatlı akıllı telefonlar geliyor olsa da firmanın büyük çalışmalara imza attığını göz ardı etmemek gerek. Çinli firma, bugün Hindistan Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla dünyanın ilk ekran altında ön kameralı akıllı telefonunu tanıtacağını duyurdu.

MWC 2019 Shanghai fuarında gerçekleşecek olan tanıtımda nasıl bir telefonun ortaya çıkacağını şimdilik bilemiyoruz. Ancak dünyada ilk olma unvanına sahip bir teknolojiyi bünyesinde barındırmasından dolayı bu telefonun üst düzey bir cihaz olacağını rahatlıkla tahmin ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Galaxy A50 inceleme – PUBG deneyimi, pil testi ve kullanım tecrübesiyle A50 videomuzda

OPPO, daha sürükleyici tam ekran deneyimi sunan ilk “Ekran Altı Kamera” teknolojisinin galasını yaptı

Ekran Altı Kamera teknolojisi, OPPO’nun yeni nesil akıllı telefon alanındaki en son yeniliği olarak dikkat çekiyor. Ekran Altı Kamera, ön kamerayı ve ekranı birleştirerek kullanıcılara eksiksiz bir görünüm, sürükleyici bir ekran ve entegre bir gövde sunuyor. Ayrıca kullanıcıların tüm ekranı görmesini, fotoğraf çekmesini, yüz kilidini kullanmasını ve görüntülü aramalar yapmasını sağlıyor.

Ekran Altı Kamera teknolojisinde, daha fazla ışık alan özelleştirilmiş bir kamera modülü yer alıyor.Ekranda ışık geçirgenliğini artıran son derece şeffaf bir malzeme ile birlikte bölge kontrolü kullanılıyor. Bunun yanı sıra, OPPO’nun özelleştirilmiş algoritması, pus giderme algoritması ve beyaz dengesi algoritması sayesinde Ekran Altı Kamera tam bir fotoğrafçılık deneyimi sağlayabildiği gibi akıllı güzellik modu ve fotoğraf filtreleri gibi özellikleri destekleyebiliyor.

OPPO Ürün Müdürü Qiao Jiadong sözlerine şöyle devam ediyor: “Günümüzde akıllı telefonlardan daha fazla işlevsellik bekleniyor. Kullanıcılar sürükleyici bir deneyim için geniş ekran görüntüsü talep ediyor. Bu süreci su damlası ekrandan pivot yapıya ve bugün açıkladığımız Ekran Altı Kamera teknolojisine kadar yaşadık. OPPO olarak, ‘ince ve hafif’ ile ‘tam ekran’ arasındaki en iyi dengeyi araştırıyoruz.”

OPPO, Ekran Altı Kamera ile kullanıcılara gerçek bir tam ekran deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

OPPO’nun MeshTalk teknolojisi, 3 km içinde hücresel ağlar olmadan iletişim sağlıyor

OPPO, MWC Shanghai 2019’da bir başka yeniliğini olan MeshTalk’u da tanıttı. Merkezi olmayan bir iletişim teknolojisi olarak nitelendirilen MeshTalk, cep telefonu şebekesi, Wi-Fi veya Bluetooth olmadan 3 km mesafedeki OPPO cihazları arasında kısa mesajların, sesli mesajların ve gerçek zamanlı sesli aramaların iletimini sağlıyor.

OPPO MeshTalk ayrıca, birden fazla cihazın geçici yerel alan ağları (LAN) oluşturmasına, grup sohbet yeteneklerini etkinleştirmesine ve sinyal aktarımı ile iletişim aralığının genişletilmesine olanak sağlıyor. MeshTalk, OPPO cihazlarının birbirlerinin sinyal aralığında olduğu yerlerde LAN iletişimini destekliyor.

OPPO, MeshTalk teknolojisinde daha hızlı iletişim ve düşük güç tüketimi avantajlarını gerçekleştirmek için yonga setini özelleştirdi. MeshTalk, güvenli, yenilikçi uçtan uca bir iletişim çözümü sunuyor. MeshTalk’un olağanüstü durumlarda, acil durum iletişiminde ve bazı doğal ortamlarda daha kapsamlı uygulamalar gerçekleştirmesi bekleniyor.

OPPO, 5G ve IoT (Internet of things) akıllı ev uygulama senaryolarını araştırıyor ve 5G + akıllı bağlantı dönemini sahipleniyor

OPPO, MWC Shanghai 2019’da iki yenilikçi teknolojisini tanıtmanın yanı sıra, 5G ve IoT (internet of things) teknolojilerindeki son başarılarını da sergiledi. OPPO Reno 5G, 5G ağ üzerinden büyük ölçekli mobil oyunların buluta yüklenerek keyifle oynanmasını sağlıyor. OPPO’nun etkinlikte tanıttığı Smart Home Zone’da ise çeşitli markalardan 260’dan fazla cihazın 20’den fazla kategorideki ürünle uyumlu olduğu IoT açık platformu kullandı.

OPPO, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge çalışmaları yaparak yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. OPPO’nun MWC 2019 Shanghai’da sergilendiği teknolojiler, akıllı telefon inovasyonundaki başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor. Gelişmekte olan 5G dönemine sahip çıkan OPPO, kullanıcılara yenilikçi 5G deneyimi sunmaya ve yakın gelecekte 5G + akıllı bağlantı teknolojisini geliştirmeye devam edecek.

Şu an OPPO firması Reno ve Reno 10X Zoom modelleriyle ön plana çıkıyor. Ancak şunu önemle belirtmeliyiz ki firmanın üst düzey akıllı telefonları kesinlikle çok yüksek fiyatla satılıyor. Özellikle Reno modelinin Snapdragon 710 yongasetiyle piyasaya sürülmesine rağmen 4999 TL fiyat etiketiyle satılıyor olması büyük tepki çekmeye devam ediyor. Konu hakkındaki detayları Serbest Vuruş serimizin ilk videosundan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here