Oral-B GENIUS akıllı diş fırçası tanıtıldı

Oral-B GENIUS

Oral-B GENIUS ile dişleri doğru ve etkin fırçalamak çok daha kolay. Akıllı diş fırçasının tüm özellikleri sizlerle.

Yeni Oral-B GENIUS, fırça içerisinde yer alan hareket sensörü ile fırçanızı bluetooth üzerinden bağlayacağınız akıllı telefon kamerasını kullanarak sizi takip ederek hiçbir alanı atlamadan diş fırçalamanızı sağlayan Konum Algılama Teknolojisine sahip. Bu sayede kullanıcılar akıllı telefonlarına yükledikleri Oral-B App 4.1 aracılığıyla her bölgeye uyguladıkları basınç, fırçalama süreleri konusunda anında bilgi alarak, tam olarak diş hekimlerinin tavsiye ettiği gibi dişlerini fırçalayabiliyorlar. Bütün bu özellikler, Oral-B’nin Salınım-Dönme ve Titreşim teknolojisi ve yuvarlak fırça başlığı ile bir araya gelerek kullanıcıların ağız sağlıklarını iyileştirmesine yardımcı oluyor.

Kişiselleştirilebilir Dijital Rehber İle Üstün Ağız Bakımı

Dişlerin yanlış fırçalanması, zaman içerisinde dişin çürümesi ve hatta erken kaybedilmesi gibi ağız sağlığı sorunları ile sonuçlanabilir. Oral-B GENIUS‘u kullanarak tüketiciler, akıllı telefonlarına yükleyecekleri Oral-B uygulaması aracılığıyla diş fırçalama alışkanlıklarını aktif bir şekilde takip edebiliyor. Gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan uygulama, kullanıcıların dişlerini diş hekimlerinin tavsiye ettiği şekilde iki dakika fırçalamasını, fırçalama sırasında çok fazla basınç uygulamamasını ve fazla zaman ayırmadıkları alanları yeni, devrim yaratan Konum Algılama teknolojisi sayesinde asla atlamadan fırçalamalarını sağlıyor.

oral-b-genius-akilli-yazilim

Temmuz ayında satışa çıkacak YENİ Oral-B GENIUS’ı Dünya’nın en akıllı diş fırçası yapan özellikler:

Konum Algılama Teknolojisi: Fırça içerisine yerleştirilmiş sensörler aracılığıyla ve akıllı telefon yardımıyla, kullanıcıların temizlemekte olduğu ağız bölgelerini hisseder ve tanır. Oral-B tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, insanların %80’inin ağızlarında en az bir bölgeyi fırçalamaya yeterince zaman ayırmadığını ve %60’ının ise arka azı dişlerini hiç fırçalamadığını veya fırçalamak için yeterince zaman ayırmadığını göstermektedir. Oral-B GENIUS içerisinde yer alan Konum Algılama Teknolojisi, Oral-B akıllı telefon uygulaması ile birlikte fırça pozisyonunu takip eder ve kullanıcılara, ağız içerisindeki tüm bölgeleri eşit ve dengeli bir şekilde nasıl fırçalayacağını gösterir.

  • Salınım-Dönme-Titreşim Teknolojisi: Oral-B’nin patentli teknolojisi her dişi temizler ve yuvarlak fırça başlığı, normal bir diş fırçası ile karşılaştırıldığında her fırçalama işleminde üstün bir temizlik sağlayarak ulaşılması zor olan bölgelere ulaşır.
  • Üçlü Basınç Sensörü Teknolojisi: Dişin fırçalanması sırasında uygulanan aşırı basınç, diş eti aşınmalarının ana nedenlerinden birisidir. Normal fırça kullanan bazı kullanıcılar, diş hekimlerinin tavsiye ettiği baskının çok daha fazlasını uygulayarak diş etlerine zarar verebilmektedir. Basınç sensörü sayesinde, şarjlı diş fırçası çok fazla basınç uygulandığında görsel bir uyarı vererek, fırça başlığının hızını otomatik oalrak düşürür ve titreşimleri sonlandırır böylece diş etlerinin zarar görmesini engeller. Oral-B görsel basınç sensörü sayesinde, dişlerini agresif bir şekilde fırçalayanların %93’ü fırçalama gücünü azaltmıştır ve aşırı güç uygulanarak gereksiz fırçalamaya ayrılan süre %88 oranında azaltılmıştır.
  • Profesyonel Süre Ölçer: Bağımsız bilimsel araştırma, dişlerin uzun süre fırçalanması yerine, ağızdaki her bölgenin eşit oranda fırçalanmasının daha önemli olduğunu gösteriyor. Akıllı telefon uygulamasına bağlı olmadığında bile Oral-B’nin Profesyonel Süre Ölçeri, diş hekimlerinin tavsiye ettiği iki dakikalık diş fırçalama süresini sağlamak için kullanıcıyı uyarır. İnsanlar Oral-B şarjlı fırçalarını ortalama 2 dakika 27 saniye kullanırken, normal fırçayı ise ortalamada bir dakikadan daha az bir süre kullanmaktadır.

oral-b-genius-cihaztv

Oral-B GENIUS, kişiselleştirilebilir ağız bakımı sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarına tam uyum sağlarken diş hekimlerinin tavsiye ettiği şekilde dişlerin her gün daha etkili fırçalanmasını sağlıyor. Ama üstün yeteneği bununla sınırlı kalmıyor. Fırça, en iyi ağız sağlığı rutinini elde etmek üzere kişiselleştirilmiş, güvenilir, taşınabilir ve etkili bir yardımcı olarak tasarlanmıştır.

  • Şık ve akıllı seyahat kabı, seyahat etmeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirmek üzere her ülkeye uygun tek bir fiş ile hem fırçayı hem de akıllı telefon gibi USB cihazları şarj eder.
  • Pratik akıllı telefon tutacağı, dişlerin fırçalanması sırasında Konum Algılama Teknolojisinin en uygun şekilde kullanılmasını sağlamak üzere telefonun aynaya takılmasını destekler ve esnek, hareket halinde kullanım için çıkartılabilir ve yeniden takılabilir.
  • Daha uzun pil ömrüne sahip Lityum İyon Pil, tam şarj ile kullanıcıların en az iki hafta süresince dişlerini fırçalayabilmelerini sağlar.
  • Kişiselleştirilmiş çok renkli 360° ışıklandırma sistemi olan SmartRing, kullanıcıların diş fırçalama deneyimlerini daha eğlenceli ve kişisel hale getirmesini sağlayarak Oral-B uygulaması aracılığıyla fırçalarını özelleştirmesini sağlayan 12 farklı renkte ışığa sahiptir.

Oral-B GENIUS’ın tavsiye edilen satış fiyatı 599,90 TL

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.