Çevreci monitör Philips 240B7QPJEB piyasaya çıktı

MMD’nin yeni 24 inçlik ekranları olan Philips 240B7QPJEB ve 240B7QPTEB, ergonomik tasarımları ve çevreci teknolojileriyle öne çıkıyor. 

Gözleri dinç ve sağlıklı tutmak, işyerindeki rahatlıkta kilit önem taşıyor. Ancak ekranların mavi ışığına aşırı maruziyet, görmeyi olumsuz etkileyebilir. Yeni 240B7QPJEB / 240B7QPTEB LCD ekranındaki LowBlue modu bu negatif etkiye karşı çalışıyor. Esenliğin güçlendirilmesi için geliştirilmiş LowBlue modu, kısa dalgadaki mavi ışığı azaltmak için akıllı bir yazılım teknolojisi kullanıyor.

Bu ekran modunu, daha rahat izleme için parlaklığı düzenleyen ve titreşimi azaltan bir çözüm olan Philips Flicker-Free Teknolojisi tamamlıyor. Ekrandaki SmartErgoBase taban sayesinde ise, kullanıcılar ekranı daha rahat bir görüntüleme deneyimi için kendi tercihlerine göre eğebiliyor, sağa sola döndürebiliyor ve yüksekliği ayarlayabiliyorlar. Ek bir fayda olarak da, ekranın tabanı, kabloların da derli toplu olmasını sağlıyor.

Çevre dostu ekran teknolojisi

Philips Monitörlerinin yeni ekranı, çevre dostu bir üretkenlik akılda tutularak geliştirildi. %85’i üretimin çevreye etkisini en aza indiren TCO Edge‘e sahip tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretildi. Ekranda, çalışırken kullanıcının ekran başında olup olmadığını belirlemek için zararsız kızılötesi sinyaller iletip bu sinyalleri alan, kullanıcının ekran başından uzaklaşması durumunda ise monitörün parlaklığını otomatik olarak düşüren, dahili bir “insan sensörü” bulunuyor. İşte bu PowerSensor sayesinde ise yüksek verimlilikte bir enerji tasarrufu sağlanıyor. Bu da enerji faturalarını %80 oranına varacak şekilde azaltıp monitörün ömrünü uzatıyor.

Yüksek performanslı görüntü deneyimi

Çevre dostu özellikleri dışında, bu yeni ekrandada görüntüleme kalitesi müthiş. Gelişmiş IPS teknolojisi neredeyse her perspektiften 178/178 derece görüntüleme için ekstra geniş görüntüleme açıları sunuyor – hatta yandan bile görüntüleme neredeyse harika.  Kullanıcılar büyük tablolarla ya da çok sayfalı belgelerle de çalışsa –  16:10 görüntü oranı sayesinde, 240B7QPJEB / 240B7QPTEB modelleri, daha fazla alan sundukları için bütün ofis uygulamaları türleri için mükemmel. Ayrıca kullanıcılar, tutarlı renk doğruluğu ve parlaklık gerektiren keskin görüntüleri ve canlı renkleri de beğenecekler. Ekranın ultra dar çerçevesi ise dikkat dağılmasını engelliyor ve çoklu ekran ya da bölünmüş kurulumlar için bu modelin biçilmiş kaftan olmasını sağlıyor. Ekran elbette, fotoğraflarda ve filmlerde de aynı görüntüleme kalitesini sunuyor.

Profesyonel bağlantı seçenekleri

Bir dizi veri kaynağına verimli biçimde bağlanma ihtiyacına yanıt veren bu yepyeni ekran, VGA, DisplayPort ve standart bir HDMI ile donatıldı. Üstelik, süper hızlı transfer için ekranda verilerin çarpıcı bir hızda, saniyede 5.0 gbit hızında (USB 2.0’ın hızının yaklaşık 10 katı) gönderilmesini sağlayan Super Speed USB 3.0 de bulunuyor. USB arayüzü ise önceki modellerle uyumlu olduğu için kullanıcılar USB 2.0 cihazlarını veri kaynağı olarak kullanmayı sürdürebilirler.

Philips’in yeni 240B7QPJEB ve 240B7QPTEB LCD ekranları, sırasıyla 289 USD ve 319 USD fiyatlarından piyasada bulunabilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here