Pokemon Go, Windows Phone’a bu geliştirici sayesinde gelecek

Pokemon Go Windows Phone sürümü önümüzdeki ay çıkabilir - CihazTV

Niantic, Pokemon Go’yu Windows Phone platformuna getirmeye üşendi, görevi ST-Apps üstlendi

Teknoloji tutkunları, Pokemon Go çılgınlığına kapıldılar. Milyonlarca kullanıcı, Pokemon yakalamak, geliştirmek ve gym işgal etmek için yollara düştü. GPS tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu, iOS ve Android kullanıcılarına spor yaptırıyor ve yeni yerler keşfettiriyor.

Windows Phone akıllı telefon kullanıcılarıysa bu çekici oyunu tecrübe edememekten şikayetçiler. Oyunun WP ve Windows 10 Mobile sürümünün hazırlanması için açılan Change.org dilekçesi 89.332 kullanıcıya ulaştı. Fakat bu dilekçe bile geliştiricinin dikkatini çekmeye yetmedi. Microsoft’un mobil platformunda Pokemon oynama umudunuz 3. parti uygulama geliştiricilerine kalmış olabilir.

Pokemon Go Windows Phone sürümü önümüzdeki ay çıkabilir - CihazTV

Pokemon Go Windows Phone’a ne zaman gelecek?

ST-Apps takma adıyla faaliyet gösteren yazılımcı, Niantic’in oyununa çok benzeyen bir mobil yapımı geliştirdiğini açıkladı. Geliştiricinin hazırladığı yapım, tıpkı Go’nun Android ve iOS sürümlerindeki gibi GPS’e bağlı çalışıyor. Kullanıcılar, haritada beliren canavarları yakalamak için bolca yürümek zorunda kalacaklar.

ST-Apps, uygulamanın ilk sürümünün bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki ay yayına gireceğini açıkladı. Niantic o zamana kadar sunucularda değişiklik yaparsa, oyunun kaderi tehlikeye girebilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here