PowerColor Red Devil RX 480 8 GB GDDR5 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri

PowerColor Red Devil RX 480 8 GB GDDR5 orta seviye grafik kartının özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi duyuruldu

AMD Radeon RX 480 grafik kartı, 31 Mayıs’ta tanıtıldığında, oyuncular bu ürünün özel sürümlerinin ne özellikler getireceğini merak etmişlerdi. Polaris mimarili ekran kartının hız aşırtmalı ve özel baskı devreli sürümleri birer birer ortaya çıkmaya başladı. 1997’den bu yana AMD grafik işlemcili ekran kartı üreten TUL, PowerColor Red Devil RX 480’in özelliklerini, fiyatını ve çıkış tarihini ilan ederek rekabete katıldı.

PowerColor Red Devil RX 480’i edinen oyuncular, DirectX 12, Vulkan, Liquid VR, FreeSync gibi yeni nesil teknolojilerden yararlanacaklar. Grafik kartı, 256-bit bellek araayüzüne sahip ve 8 GB GDDR5 video bellek içeriyor. Tam 2304 akış işlemcisi içeren Red Devil, 1330 MHz’e kadar boost hızına ulaşıyor. Sanal gerçeklik gözlüklerine destek veren grafik kartı DVI-D, HDMI ve 3 DisplayPort çıkışına sahip.

powercolor-radeon-rx-480-red-devil-cihaztv-2

PCIe 3.0 bağlantılı ekran kartı, ek güç ihtiyacını 8-pin enerji yuvasıyla karşılıyor. Red Devil, her fazın 22,5 Watt yerine 25 Watt güç sağladığı 6+1 fazlı güç tasarımına sahip. Ürün, ultra hız aşırtma ve sessiz hız aşırtma modlarını içeriyor.

Üç fanlı Double Blade III soğutucu sistemi, 80mm çapındaki pervaneleriyle kartın hız aşırtma modlarında çalışırken zarar görmesini engelliyor. Çift rulmanla desteklenen pervaneler, toz birikmesini önleyen özel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. GPU’dan yayılan ısının hızla uzaklaştırılması için bakır blok kullanılıyor.

Üç boyutlu oyunların yanısıra sanal gerçeklik tabanlı yeni nesil yapımları da destekleyen PowerColor Red Devil RX 480 8 GB GDDR5, yurtdışında 29 Temmuz’dan itibaren 269 dolar fiyatla satışa sunulacak. Ürünün Türkiye’deki çıkış tarihi ve fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here