PUBG mobil tutkusu Hindistan’da can aldı

45 gün boyunca hiç durmadan PUBG mobil oynayan bir genç hayatını kaybetti. Hindistan’da birçok kişi oyunun yasaklanmasını istiyor.

PUBG mobil son dönemde en çok oynanan mobil oyunların başında geliyor. Çevrimiçi oyuncuların amansız bir hayatta kalma mücadelesi verdiği oyun son derece keyifli. Ancak bağımlılık yapma konusunda bambaşka bir boyuta ulaşan oyun iddialara göre Hindistan’da bir gencin hayatına mal oldu.

Thehansindia’nın haberine göre 20 yaşındaki genç Hindistan’ın Jagtial bölgesinde yaşayan bir PUBG mobil tutkunuydu. 45 gün boyunca neredeyse kesintisiz olarak oyunu oynadıktan sonra şiddetli boyun ağrıları çekmeye başlayan genç Haydarabad’da bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan genç oyuncu erken yaşta hayatını kaybetti.

PUBG mobil Hindistan'da can aldı

Mobil oyunları dikkatli oynayın

Bu habere bakarak tüm oyunların zararlı olduğunu düşünmenizi istemeyiz. Ancak şu bir gerçek ki mobil cihazları çok uzun süre boyunca kesintisiz kullanmak boyunda ve sırtta büyük hasar oluşturabiliyor. Eğer siz de bir PUBG tutkunuysanız kendinizi olabildiğince sınırlandırmaya dikkat edin. Bir oyunun hayatınızı mahvetmesine kesinlikle izin vermeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here