Samsung 960 PRO ve 960 EVO SSD’ler tanıtıldı

Samsung, kişisel bilgisayarlar için en hızlı depolama çözümlerinden Samsung NVMe 960 PRO ve 960 EVO katı kal sürücülerini (SSD) tanıttı.

Samsung 960 serisi V-NAND tabanlı M.2 form faktör SSD’ler resmi olarak tanıtıldı. Yüksek performans, uzun vadeli dayanıklılık ve yüksek kapasite seçeneklerine ek olarak tamamen yeni ve daha güçlü Samsung Magician yazılım paketi ile Samsung 960 serisi SSD’ler, NVMe dönemine ivme kazandıracak. 960 PRO ve 960 EVO SSD‘ler, tüketici SSD performansı çıtasını yükselterek sırasıyla 3500 MB/s ve 2100 MB/s maksimum sıralı okuma ve yazma aktarım hızları sunacak. Bu yeni SSD’ler sayesinde okuma ve yazma IOPS değerleri 440.000 ve 360.000 seviyesine ulaşıyor.

Hem 960 PRO hem 960 EVO, PCIe 3. nesil x4 şerit arayüzünü kullanıyor. Ayrıca etkili bir şekilde yüksek hızlı PCle veriyolu kullanımı sağlamak ve NVMe SSD teknolojisinden tam olarak yararlanmak üzere donanım ve yazılımları optimize edecek NVMe teknik özellikleri ile tamamen uyumlu. Bu yeni nesil profesyonel yüksek performanslı ve dayanıklı SSD’ler, en ağır iş yüklerinde performansı sunmak için Samsung Dinamik Termal Koruma teknolojisini kullanıyor.

Samsung Türkiye Satış Müdürü İsa Tolu, “Samsung, son 30 yılı aşkın süredir olduğu gibi tüketicilerin bellek deneyimi için mümkün olan sınırları zorlamaya devam ediyor. Son olarak V-NAND teknolojimiz ile geliştirilen NVMe-tabanlı depolama ürünler ile çıtayı bir kez daha yukarı çektik” dedi.

960 EVO

NVMe tabanlı dünyanın en hızlı SSD’si 960 PRO

Yeni paket tasarımıyla kullanıcılarla buluşacak olan 960 PRO, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli NVMe tabanlı M.2 SSD’si olarak öne çıkıyor. Samsung V-NAND teknolojisi ile 512GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde tüketicilerin beğenisine sunuluyor. 960 PRO, kullanıcıların, kişisel veri ve bilgi depolama ilgili artan taleplerini karşılamak için geliştirilmeye devam ediyor. 960 PRO, 2TB kapasite için 1.2 Petabayta kadar beş yıllık sınırlı garanti ile ek güvenilirlik vadediyor.

Tolu sözlerine şöyle devam etti:

“950 PRO SSD’imizi sunarak geçen yıl NVMe dönemini ayağa kaldırdık. Şimdi NVMe 960 PRO ve 960 EVO SSD’lerin piyasaya sunulması ile Samsung, bir kez daha tüketiciler ve profesyoneller için yeni fırsatlar oluşturan bellek ve çok terabaytlı SSD teknolojisine ivme kazandırıyor.”

Yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı 960 EVO

Kullanıcılara yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı sunan Samsung 960 EVO; 250GB, 500GB, 1TB olarak raflardaki yerini alıyor. Yeni Samsung Akıllı TurboWrite teknolojisi de 960 EVO ile birlikte ilk kez kullanıcıların karşısına çıkıyor ve sıralı yazma ile okuma hızlarını artırarak sırasıyla 3200 MB/s ve 1900 MB/s tepe değerlerine çıkarıyor. 960 EVO’da okuma hızı 380.000 IOPS’ya, yazma hızı ise 360.000 IOPS’ye kadar ulaşıyor. 960 EVO, 1TB kapasite için 400 terabayta kadar yazmayı kapsayan üç yıllık sınırlı bir garanti ile geliyor.

960 SSDlerin sunduğu endüstri lideri performansına, kapasitesine ve güvenilir garanti güvenceli deneyimine ek olarak Samsung, aynı zamanda bellenim güncellemesi yönetimi dâhil olmak üzere kullanıcıların çeşitli SSD ayarlarını kontrol edebildiği yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip. Magician yazılımını da sunuyor.

960 serisi SSDler, Kasım 2016’dan itibaren tüm dünyada piyasadaki yerini alacak. Daha fazla bilgi için www.samsungssd.com adresini kullanabilirsiniz.

Ürün Başlıca Özellikler
960 EVO Yeni nesil PC performansı arayan ana akım NVMe kullanıcıları için ideal

250GB, 500GB ve 1TB kapasite seçenekleri

Sıralı okuma ve yazma hızlarını artıran Samsung Akıllı TurboWrite teknolojisini entegre eden ilk Samsung ürünü

o3200 MB/s’ye kadar çıkan ardışık okuma hızları

o1900 MB/s’ye kadar çıkan ardışık yazma hızları

1TB kapasite için 400 terabayta kadar üç yıllık sınırlı garanti

Tepe sıcaklıklarda performans seviyelerini yönetmek için Dinamik Termal Koruma teknolojisi

Ultra-ince dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için ideal M.2 form faktörü

PCIe 3. Nesil x4 şerit arayüzü

Tüm NVMe özellikleri ile uyumlu

960 PRO Samsung’un yenilikçi yeni formlu tasarımı ile yeni nesil profesyonel performans ve güç için en yüksek kapasiteli NVMe tüketici SSD’si (2TB)

512GB, 1TB ve 2TB kapasite seçenekleri

3.500 MB/s’ye kadar çıkan ardışık okuma hızları

2.100 MB/s’ye kadar çıkan ardışık yazma hızları

2TB kapasite için 1.2 petabayta kadar beş yıllık sınırlı garanti

Tepe sıcaklıklarda performans seviyelerini yönetmek için Dinamik Termal Koruma teknolojisi

Ultra-ince dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için ideal M.2 form faktörü

PCIe 3. Nesil x4 şerit arayüzü

Tüm NVMe özellikleri ile uyumlu

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here