Samsung CF591 ve CF390 kavisli monitörler Türkiye’ye geldi

Samsung CF390 ve CF591 kavisli Full HD VA monitörlerin Türkiye'deki fiyatı ve teknik özellikleri ilan edildi.

Samsung CF591 ile CF390 kavisli monitörlerin teknik özellikleri ve Türkiye’deki fiyatı belli oldu

Samsung Electronics‘in en yeni kavisli ekranları CF591 ve CF390 hem profesyonel hem de bireysel kullanıcıların farklı multimedya ve çoklu görev ihtiyaçlarını karşılarken uzun süreli kullanıma uygun, görsel açıdan da konforlu bir ortam sunuyor.

Sektörün ilk kavisli LED monitörünü 2014’te piyasaya sunmasından bu yana Samsung, çeşitli kullanıcı gruplarının artan taleplerini karşılamak üzere tasarımını geliştirmeye devam etti. Yeni CF591 ve CF390 monitörler, insan gözünün şekline uygun en iyi sunumu sağlamak için daha keskin bir kavis (1800R, 1.800 mm’lik eğim yarıçapına eşdeğer) ve geliştirilmiş resim kalitesi dahil olmak üzere Samsung’un birçok yeni özelliğiyle donatıldı.

Samsung yeni kavisli monitörleri Türkiye’deki kullanıcılarla 799 liradan başlayan tavsiye edilen tüketici fiyatlarıyla buluşturdu.

Samsung Electronics Türkiye BT Ürün Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Kaçar kavisli ekranlarla ilgili olarak şunları söyledi:

Pınar Kaçar, Samsung CF390 ve CF591 kavisli Full HD VA monitörlerin Türkiye'deki fiyatı ve teknik özelliklerini ilan etti.
Samsung Electronics Türkiye BT Ürün Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Kaçar.

“Türkiye’deki kullanıcılar çalışırken ya da oyun oynarken daha keyifli ve sürükleyici bir izleme deneyimi yaşamak istiyor. Bu kapsamda, kavisli monitörler, deneyimlerini bir üst seviyeye taşıyor. Hem yorgunluğu azaltan hem de performansı artıran kavisli monitör teknolojis,i piyasadaki hacmini hızla artırıyor. Samsung’un son teknoloji kavisli ekranların tüm dünyada piyasaya sunulması, inovasyonu sürdürmeye ve her ortamda en iyi izleme deneyimini sağlamaya olan bağlılığımızı gösteriyor.”

Göz Alıcı Bir İzleme Deneyimi

Samsung’un yeni kavisli monitörleri, kullanıcıların ekranlarını daha uzun süre kullanmalarını sağlamak üzere yansımayı ve göz yorgunluğunu azaltan çok sayıda özellikle donatıldı.

CF591 ve CF390 ekranlar, kullanıcının gözlerini yorabilecek kesintileri engellemek üzere Samsung’un Flicker Free teknolojisinden yararlanıyor. Bununla birlikte Göz Koruma Modu ayarı, izleyicileri zararlı mavi ışık yayılımına karşı koruyor. Ekranlar, oyuncular ve ev eğlence sistemi kullanıcıları için dahili HDMI® işlevi üzerinden AMD FreeSync™ Teknolojisi’yle birlikte sunuluyor. Bu teknoloji, kullanıcıların AMD grafik kartlarıyla ekran yenileme hızını senkronize ediyor ve etkileşimli video içeriği görüntülenirken takılma ve gecikmeleri azaltıyor.

Samsung’un CF591 ve CF390 monitörleri 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor. Bu genişletilmiş görünürlük, kullanıcıların daha az göz hareketiyle odanın birçok farklı konumundan görsel ayrıntıları eksiksiz şekilde görebilmesini sağlıyor.

Samsung CF390 ve CF591 kavisli Full HD VA monitörlerin Türkiye'deki fiyatı ve teknik özellikleri ilan edildi.

Zengin ve Canlı Renk Sunumu

Optimize kavis, geniş açılı görüntüleme ile birinci sınıf renk paletinin bir araya getirildiği Samsung’un kavisli ekranları, film izlemek ve oyun oynamak için ideal çözümleri birarada sunuyor.

Ekranların sahip olduğu 3.000:1 statik kontrast oranı, standart monitör alternatiflerine göre neredeyse üç kat daha yüksek ve ekranlar izlenen içerikleri daha koyu siyah ve daha parlak beyaz tonlarla sunuyor. Kavisli monitör seçeneklerinin üçü de arka plan ışığının sızmasını azaltmak ve daha eksiksiz, yüksek kaliteli resim oluşturmak üzere Samsung’un sektör lideri Vertical Alignment (Dikey Hizalama, VA) panel teknolojisiyle de güçlendirildi.

Görüntü ayrıntılarını daha da güçlendirmek için Samsung’un aktif renk kristali teknolojisi, CF591 monitörde %119’luk bir sRGB alanını destekliyor. Bu özellik sayesinde CF591, geleneksel ekranların sağladığından daha geniş renk ton ve değerleri sağlarken; izleyicilere daha canlı bir resim sunuyor.

Samsung’un ‘Oyun Modu’ ayarı oyuna göre görüntünün daha açık ya da daha koyu görüntülenmesini sağlarken; ekran takılmalarını ve dalgalanmalarını da en aza indiriyor. Ekranların son derece keskin kavis yarıçapı ile bir araya gelen bu özellikler, daha gerçekçi bir deneyim sunmak üzere oyunculara ekranın adeta çevrelerini sardığı hissini yaşatıyor. Kavisli tasarımını, renk sunumunu ve görüntüleme açılarını değerlendiren son derece sıkı test süreçleri sonucunda CF591 monitör kısa süre önce UL’den (Underwriters Laboratories) güvenlik, kalite ve performans onayı aldı.

Şık ve İnce Tasarım

Samsung’un CF591 ve CF390 kavisli monitörleri, ekran sınırlarını ortadan kaldıran bir tasarıma sahip. Bu gelişmiş çerçevesiz tasarım, ekrandaki görüntünün havada asılı durduğu izlenimini yaratırken; daha sürükleyici ve daha büyüleyici bir sunuma katkıda bulunuyor.

Hem pratik hem de dikkat çekici olmak üzere tasarlanan Samsung’un yeni monitörleri, bu özellikleriyle her masa üstüne ya da ev ile eğlence ortamına uygun şekilde konumlandırılabiliyor. Dairesel ayak, ekran kaidesinin görünümüne şıklık katarken aynı zamanda sağlam bir destek de sunuyor. Benzer şekilde CF390 kullanıcıları, ergonomik eğilme ve dönme bileşenleriyle ekranlarını istedikleri yükseklik ve izleme açısına kolayca ayarlayabiliyorlar.

Samsung CF390 ve CF591 kavisli Full HD VA monitörlerin Türkiye'deki fiyatı ve teknik özellikleri ilan edildi.

Hepsi Bir Arada Eğlence Sistemi

Güçlendirilmiş ses kalitesi ve çok yönlü bağlanabilirlik özellikleriyle CF591 ve CF390 ekranlar, ekrandaki içeriği birçok duyuya hitap eden bir deneyime dönüştürüyor. Zenginleştirilmiş ses kalitesi sunan CF591 monitör, masa üstlerinde oluşan hoparlör ve kablo karmaşasını ortadan kaldıran iki entegre 5W hoparlörle donatıldı. Üç monitör de HDMI, D-Sub bağlantı noktaları ve Display Port (yalnızca CF591 için) içeren entegre bir arayüz üzerinden kullanıcıların PC ve oyun konsollarına kolayca bağlanabiliyor ve sorunsuz bir görsel devamlılık sağlıyor.

Samsung CF390 Teknik Özellikler

 • Ekran: 1080p 23,5 inç / 27 inç VA panel, 1800 mm eğim yarıçapı
 • Tepki süresi: 4 ms (GTG)
 • Parlaklık: 250 nit
 • Kontrast oranı: 3000:1
 • Renk derinliği: 16,7 milyon
 • İzleme açısı: 178 derece
 • Yenileme hızı: 60 Hz
 • Renk seçenekleri: Parlak siyah
 • Kaide tipi: Dairesel
 • Video girişi: D-Sub, HDMI
 • Hoparlör: Yok
 • Ses girişi: Yok

Samsung CF591 Teknik Özellikler

 • Ekran: 1080p 27 inç VA panel, 1800 mm eğim yarıçapı
 • Tepki süresi: 4 ms (GTG)
 • Parlaklık: 250 nit
 • Kontrast oranı: 3000:1
 • Renk derinliği: 16,7 milyon
 • İzleme açısı: 178 derece
 • Yenileme hızı: 60 Hz
 • Renk seçenekleri: Gümüş ve beyaz
 • Kaide tipi: Dairesel
 • Video girişi: 2 x HDMI 1.4, 1 x DisplayPor 1.2, D-Sub
 • Hoparlör: 5 Watt
 • Ses girişi: Var

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.